Azexport portalı ABŞ-də təşkil olunan beynəlxalq sərgidə təmsil olunur
Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu Azexport.az portalının rəhbəri Ayxan Qədəşov ABŞ-ın Vaşinqton Ştatının Vinətçi (Wenatchee) şəhərində keçirilən “Şimal-Qərb Bağçılıq Sərgisi 2022” ("North West Horticulture Exposition 2022") sərgisində iştirak edib.
Sərgidə Azexport portalının fəaliyyəti və ixracqabiliyyətli yerli məhsullar barədə təqdimatlar həyata keçirilib. Əməkdaşlıq, eləcə də portalın imkanların artırılması perspektivləri müzakirə olunub. Bu səbəbdən Ayxan Qədəşov ABŞ-ın müxtəlif ştatlarından olan şirkət nümayəndələri ilə görüşlər keçirib.
Qeyd edək ki, ABŞ - Azərbaycan Ticarət Palatası (USACC) və ABŞ Beynəlxalq İnkişaf Agentliyinin (USAID) təşkilatçılığı ilə dekabrın 5-7-si tarixlərində həyata keçirilən sərgidə iki mindən artıq şirkətin kənd təsərrüfatı sahəsində avtomatlaşdırmanı təmin edən 300-dən artıq eksponatı və müxtəlif meyvələrin yeni əldə olunan sortları nümayiş etdirilir.

Azexport portal is represented at the international exhibition organized in the USA
Aykhan Gadashov, the head of the Azexport.az portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication of the Republic of Azerbaijan, participated in the "North West Horticulture Exposition 2022" exhibition held in Wenatchee, Washington State, USA.
At the exhibition, presentations were made about the activities of the Azexport portal and exportable local products. Cooperation, as well as prospects for increasing the capabilities of the portal were discussed. For this reason, Aykhan Gadashov held meetings with company representatives from different states of the USA.
It should be noted that at the exhibition organized by the US-Azerbaijan Chamber of Commerce (USACC) and the United States Agency for International Development (USAID) on December 5-7, more than 300 exhibits of more than two thousand companies providing automation in the field of agriculture and various fruits newly acquired varieties are displayed.