Vüsal Qasımlı AzMİU-da “Böyük qayıdış: strategiya və icra” adlı təqdimatla çıxış edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru professor Vüsal Qasımlı Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə keçirilən “İşğaldan azad edilmiş ərazilərin ölkə iqtisadiyyatına reinteqrasiyası: hədəflər və istiqamətlər” mövzusunda beynəlxalq elmi konfransda “Böyük qayıdış: strategiya və icra” adlı təqdimatla çıxış edib.
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində (AzMİU) təşkil olunan tədbirdə rektor professor Gülçöhrə Məmmədova beynəlxalq konfransın işğaldan azad olunmuş ərazilərin iqtisadiyyatı ilə bağlı tədqiqatlara töhfə verəcəyini vurğulayıb. Konfransın Qarabağ və Şərqi Zəngəzurun iqtisadi inkişafını, iqtisadi potensialının qiymətləndirilməsini, Azərbaycan Respublikasının siyasi, iqtisadi, sosial, mədəni həyatına qovuşmasını hədəflədiyini deyib.
2 günlük beynəlxalq tədbirə Azərbaycanın nüfuzlu dövlət qurumlarının rəsmiləri, eləcə də özəl qurumlardan, ali təhsil ocaqlarından nümayəndələr, Türkiyə, Rusiya, Ukrayna, Makedoniyanın qabaqcıl universitetlərindən elm adamları qatılıb.

Vusal Gasimli made a presentation entitled "Great return: strategy and implementation" at Azerbaijan University of Architecture and Construction
Professor Vusal Gasimli, Executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, made a presentation entitled "Great return: strategy and implementation" at the international scientific conference on "Reintegration of territories liberated from occupation into the country's economy: goals and directions" held on the occasion of the 100th anniversary of the birth of Great Leader Heydar Aliyev.
At the event organized at the Azerbaijan University of Architecture and Construction, Rector Professor Gulchohra Mammadova emphasized that the international conference will contribute to research on the economy of the liberated territories. He said that the conference is aimed at the economic development of Karabakh and Eastern Zangezur, the assessment of its economic potential, and its integration into the political, economic, social, and cultural life of the Republic of Azerbaijan.
The 2-day international event was attended by the officials of the prestigious state institutions of Azerbaijan, as well as representatives from private institutions, higher education institutions, scientists from the leading universities of Turkiye, Russia, Ukraine, and Macedonia.