"GS1 standartlarının rəqabət üstünlüyü və KOB subyektlərinin ixrac qabiliyyətinin təkmilləşdirilməsi" mövzusunda vebinar keçirilib
20 dekabr 2021-ci il tarixində "GS1 standartlarının rəqabət üstünlüyü və KOB subyektlərinin ixrac qabiliyyətinin təkmilləşdirilməsi" mövzusunda vebinar keçirilib. Görüş Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi və USAİD Özəl Sektorun İnkişafı Layihəsinin təşəbbüsü, “Bir Pəncərə” İxraca Dəstək Mərkəzi və GS 1 Azərbaycan MMC-nin texniki dəstəyi ilə baş tutub.
Vebinarın məqsədi, Azərbaycanda ixrac sahəsində çalışan sahibkarları, dünya bazarının idxal məhsullarına olan texniki tələbləri: GTİN- Əmtəə Qlobal İdentifikasiya Nömrəsi, GLN – Qlobal Yerləşmə Nömrəsi və SSCC - Nəqliyyat Qablaşdırmasının Seriya Nömrəsinın kodlaşdırma tələbləri və alınma qaydası ilə tanış etmək, o cümlədən də, Azərbaycanda GS 1 Standartlarının geniş tətbiqinin dövlət qurumları ilə müzakirəsinin aparılması olub.

Webinar on "Competitive advantage of GS1 standards and improving the export capacity of SMEs" has been held
Webinar on "Competitive advantage of GS1 standards and improving the export capacity of SMEs" has been held on 20 December 2021. The meeting took place with the initiative of Small and Medium Business Development Agency and USAID Private Sector Development Project, with the technical support of the One-Stop-Shop Export Support Center and GS 1 Azerbaijan LLC.
The purpose of the webinar was to familiarize entrepreneurs working in the field of export in Azerbaijan with the technical requirements for imported products of the world market: GTIN – Global Trade Item Number, GLN – Global Location Number and SSCC – Serial Shipping Container Code coding requirements and purchase procedures, also discussion with government agencies on the application of GS1 standards.