Vüsal Qasımlı yubiley medalı ilə təltif olunub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Vüsal Qasımlı Azərbaycan Respublikasının Minatəmizləmə Agentliyinin 25 illiyi (1998-2023) yubiley medalı ilə təltif edilib.
Qeyd edək ki, medal Azərbaycan Respublikasının Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) yaradılmasının 25-ci ildönümü münasibətilə Prezident İlham Əliyevin qərarı ilə təsis edilib.  Yubiley medalı işğaldan azad edilən ərazilərdə, eləcə də regionda sülh və əmin-amanlığın bərpası və davamlı inkişafına müsbət töhfə verən ictimai-siyasi xadimlərə və dövlət məmurlarına təqdim olunur.

Vusal Gasimli was awarded the jubilee medal
The Executive Director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, Doctor of Economics and Professor Vusal Gasimli, has been awarded the 25th Anniversary (1998–2023) Jubilee Medal of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan.
It is noteworthy that this medal was established by the decree of President Ilham Aliyev to commemorate the 25th anniversary of the establishment of the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan (ANAMA). The Jubilee Medal is conferred upon public and political figures, as well as state officials, who have made significant contributions to the restoration and sustainable development of peace and security in the territories liberated from occupation, as well as in the broader region.