İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı Macarıstanda Budapeşt Balkan Forumunda iştirak edir.
V.Qasımlının xüsusi qonaq kimi qatıldığı forumda Balkan bölgəsində enerji və nəqliyyat-logistika təhlükəsizliyinin təmin olunmasında Azərbaycanın rolu xüsusilə vurğulanıb. Bildirilib ki, Xəzər, Qara dəniz və Aralıq dənizi hövzələri arasında əməkdaşlığın inkişafı regionda sülhün və təhlükəsizliyin təmin olunmasında mühüm rol oynayır.
Qeyd edək ki, təşkilatçısı Macarıstanın Beynəlxalq Münasibətlər İnstitutu olan Budapeşt Balkan Forumu bu il 8-ci dəfədir keçirilir. İki gün davam edən forumda 20-dən artıq ölkənin rəhbər şəxsləri, eləcə də iqtisadçı ekspertlər iştirak edirlər.

Vusal Gasimli participates in the Budapest Balkan Forum
Vusal Gasimli, Executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, is participating in the Budapest Balkan Forum in Hungary.
The role of Azerbaijan in ensuring energy and transport-logistics security in the Balkan region was specially emphasized at the forum attended by V. Gasimli as an honored guest. It was stated that the development of cooperation between the Caspian, Black Sea and Mediterranean basins plays an important role in ensuring peace and security in the region.
It should be noted that the Budapest Balkan Forum, organized by the Hungarian Institute of International Relations, is being held for the 8th time this year. Leaders of more than 20 countries, as well as economic experts, are participating in the two-day forum.