İİTKM Böyük Britaniyanın “Global Brand Awards 2025” beynəlxalq müsabiqəsində mükafata layiq görülüb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) Böyük Britaniyada yerləşən “Global Brands Magazine” jurnalının “Global Brand Awards 2025” beynəlxalq müsabiqəsində “Texnologiya” nominasiyası üzrə ali mükafata layiq görülüb. Bu nominasiya üzrə Mərkəzə “Dataəsaslı idarəetmədə mükəmməllik” mükafatı verilib.
Mükafatın təqdim olunmasında İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin monitorinq və qiymətləndirmə sahəsində Nazirlər Kabinetinin tapşırığı əsasında rəqəmsal platforma yaratması, eyni zamanda bu çərçivədə layihə idarəetməsi, data analitikası, coğrafi intellekt, videomüşahidə və süni intellekt imkanlarından istifadə etməsi əsas götürülüb.
Qeyd edək ki, “Global Brand Awards 2025” mükafatı “Texnologiya” nominasiyası üzrə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi ilə yanaşı, həm də “Microsoft”, “Google”, “Amazon”, “Huawei”, “Apple Inc.”, “LG Electronics”, “Tesla”, “NVIDIA”, “Aramco” və “Acer” kimi qlobal şirkətlərə verilib. Nominantlar arasında İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi dünyada yeganə hökumət qurumu və beyin mərkəzidir.
Azərbaycanın hökumət texnologiyasının (govtech) qlobal səviyyədə əldə etdiyi ali mükafat Prezident İlham Əliyevin iqtisadi islahatlar, o cümlədən, proqram idarəetməsi və nəticəəsaslı büdcə sahəsində apardığı uğurlu siyasətə verilən daha bir yüksək beynəlxalq qiymətdir. Dövlət başçısının yaratdığı iqtisadi islahatların idarə edilməsi modeli dünya üçün yaxşı bir nümunədir.

CAERC has been awarded at the United Kingdom's "Global Brand Awards 2025" international competition
The Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) was awarded the highest award in the “Technology” nomination at the “Global Brand Awards 2025” international competition of the UK-based “Global Brands Magazine”. The Center was awarded the “Excellence in Data-Based Management” award in this nomination.
The award was presented based on the fact that the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication created a digital platform in the field of monitoring and evaluation based on the instructions of the Cabinet of Ministers, and at the same time used project management, data analytics, geographic intelligence, video surveillance and artificial intelligence capabilities in this context.
It should be noted that the “Global Brand Awards 2025” award in the “Technology” nomination was given to global companies such as “Microsoft”, “Google”, “Amazon”, “Huawei”, “Apple Inc.”, “LG Electronics”, “Tesla”, “NVIDIA”, “Aramco” and “Acer”. The Center for Analysis of Economic Reforms and Communication is the only government agency and think tank in the world among the nominees.
The highest award for government technology (govtech) in Azerbaijan at the global level is another high international recognition of President Ilham Aliyev’s successful policy in the field of economic reforms, including program management and results-based budgeting. The model of economic reform management created by the head of state is a good example for the world.