“Ətraf mühit, sosial və idarəetmə platforması" mövzusunda Dəyirmi Masa təşkil olunub
EnterpriseAzerbaijan.com portalının rəhbəri Mətanət Musayeva Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə keçirilən “Ətraf mühit, sosial və idarəetmə (ESG) platforması: mövcud imkanlar və inkişaf perspektivləri” mövzusunda Dəyirmi Masada iştirak edib.
Tədbir Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Korporativ idarəetmə, investisiyalar, investorların maraqlarının qorunması, biznes etikası və korporativ sosial məsuliyyət” İşçi Qrupunun 2022-ci il üçün fəaliyyət planı çərçivəsində keçirilib.
Dəyirmi masada qarşıdakı dövrdə ESG yanaşmasının tətbiqi, ESG prinsiplərinin təşviqi, eləcə də bu sahədə səylərin birləşdirilməsi və birgə platformanın yaradılması müzakirə edilib.

A round table was organized on the topic "Environmental, social and governance platform"
Matanat Musayeva, Head of the EnterpriseAzerbaijan.com portal, participated in the round table on “Environmental, social and governance (ESG) platform: current opportunities and development prospects” organized by the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA).
The event was held within the action plan of the Working Group “Corporate governance, investments, protection of investors’ interests, business ethics and corporate social responsibility” of the Commission on Business Environment and International Ratings for 2022.
The application of ESG approach, the promotion of ESG principles, as well as the consolidation of efforts in this area and the creation of a joint platform in the upcoming period were discussed in the round table.