Türkiyə və Azərbaycan KOB-un inkişafı sahəsində əməkdaşlıq edəcək
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı Türkiyənin KOSGEB təşkilatının İdarə Heyəti sədrinin müavini Salih Tuna Şahinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətilə görüşüb. Vüsal Qasımlı Azərbaycanda yaradılmış əlverişli biznes mühiti şəraitində kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı üçün görülən işlər barədə məlumat verib. “Azərbaycan Respublikasında kiçik və orta sahibkarlıq səviyyəsində istehlak mallarının istehsalına dair Strateji Yol Xəritəsi”nin 2016-2021-ci illərdə 88 faiz icra olunduğu qeyd edilib. KOBİA, EnterpriseAzerbaijan.com, Azexport, KOB evləri kimi institutsional islahatlara bərabər maliyyə-kredit, sığorta, vergi, gömrük və dövlət satınalmaları sahəsində kiçik və orta biznesə verilən dəstək müzakirə olunub. Görüşdə Türkiyə və Azərbaycan arasında kiçik və orta biznesin dəstəklənməsi sahəsində birgə layihələr barədə də fikir mübadiləsi olub.
Salih Tuna Şahin həmçinin İİTKM-in nəzdində fəaliyyət göstərən “Bir Pəncərə” İxraca Dəstək Mərkəzində sahibkarlara yaradılan şəraitlə də tanış olub.

Turkey and Azerbaijan will cooperate in the development of SMEs
Vusal Gasimli, Executive Director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, met with a delegation led by Salih Tuna Sahin, Deputy Chairman of the Board of KOSGEB, Turkey. Vusal Gasimli informed about the work done for the development of small and medium enterprises in the favorable business environment created in Azerbaijan. It was noted that the " Strategic roadmap for the production of consumer goods at the level of small and medium entrepreneurship in the Republic of Azerbaijan " was implemented by 88 percent during 2016-2021. Support for small and medium-sized businesses in the areas of finance and credit, insurance, taxation, customs and public procurement, as well as institutional reforms such as SMBDA, EnterpriseAzerbaijan.com, Azexport, SMB houses were discussed. The sides also exchanged views on joint projects between Turkey and Azerbaijan to support small and medium-sized businesses.
Salih Tuna Shahin also became acquainted with the conditions created for entrepreneurs at the "One Stop-Shop" Export Support Center operating under the CAERC.