“Səhiyyə sistemi ”işçi qrupunun iclası keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının “Səhiyyə sistemi ”işçi qrupunun video-konfrans formatında növbəti iclası keçirilib. İclasda səhiyyə sahəsində ölüm səbəbləri, ölüm səbəbləri üzrə statistik göstəricilərin təhlili aparılıb, həmçinin Ailə Sağlamlıq Mərkəzlərinin, tibb məntəqələrinin fəaliyyəti, bu sahə üzrə yeniliklər və irəliləyişlər barədə məlumatlar verilib. Eyni zamanda qurumlar tərəfindən əvvəlki iclasın yekunu üzrə verilmiş tapşırıqlara dair məlumatlar dinlənilib.
Sonda 2026-cı il üzrə Fəaliyyət Planına dair təkliflər müzakirə edilib və növbəti iclas üçün qrup üzvlərinə tapşırıqlar müəyyənləşdirilib.
Qeyd edək ki, iclasda İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzini (İİTKM) Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsinin sektor müdiri Gültac Əhmədzadə-Tapdıqzadə təmsil edib.

The next meeting of the “Healthcare System” working group was held
The next meeting of the “Healthcare System” working group of the Commission on Business Environment and International Ratings of the Republic of Azerbaijan was held in a video conference format. In accordance with the agenda, an analysis of causes of death and statistical indicators on causes of death was conducted in the field of healthcare, as well as information was provided on the activities of Family Health Centers and medical stations, as well as innovations and progress in this field. At the same time, information was heard on the tasks set by the institutions following the previous meeting.
Finally, proposals for the 2026 Action Plan were discussed and tasks were set for the group members for the next meeting.
The Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) was represented at the meeting by Gultaj Ahmadzadeh-Tapdigzadeh, Sector Head of the Monitoring and Evaluation Division.