İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi hüquqşünas vəzifəsinə vakansiya elan edir
Öz peşəkar qabiliyyətlərinə güvənən, bərabər imkanlar mühitində karyera irəliləyişlərinə can atan, ən əsası isə Azərbaycan Respublikasında aparılan iqtisadi islahatların daha da genişləndirilməsi və onların müntəzəmliyinin təmin edilməsi, stimullaşdırıcı mexanizmlərdən və innovasiyalardan istifadə edilməsi, yeni konseptual yanaşmaların tətbiqi, mövcud iqtisadi potensialdan və əlverişli investisiya mühitindən daha səmərəli istifadə edilməsi istiqamətində ölkənin sosial-iqtisadi inkişafına öz töhfəsini vermək istəyən, strateji baxış və analitik təhlil keyfiyyətləri olan hər bir uyğun namizəd bu imkanı dəyərləndirə bilər.
Vakansiya: Hüquqşünas
- İqtisadi qanunvericilik aktlarının hazırlanmasında iştirak etmək;
- Mərkəzin hüquqi xarakterli sənədlərini hazırlanmaq və rəsmiləşdirmək;
- Mərkəzin hüquqi sənədlərinin hazırlanmasında qanunvericiliyə riayət olunmasını təmin etmək;
- Sənəd və müqavilələrin hüquqi ekspertizasını həyata keçirmək;
- Müqavilələrin hazırlanması, müqavilələrə hüquqi rəy vermək;
- Departamentlərin iş fəaliyyətində ortaya çıxan hüquqi məsələlərin qanunvercilik çərçivəsində həll etmək;
- Məhkəmələrin və digər dövlət orqanlarının Mərkəzin mənafeyinə zidd olan qərarlarından şikayətlərin verilməsini təmin etmək;
- Mərkəzin fəaliyyətini tənzimləyən bütün növ qərarlara, əmr və sərəncamlara, təşkilat daxili əsasnamə, qayda və təlimatlara hüquqi rəy vermək;
- Mərkəzin məhkəmədə təmsil edilməsi, irəli sürülən iddialarla bağlı qərarların icrasının təmin edilməsi məqsədilə müvafiq tədbirlər görmək;
- Müqavilə, maliyyə və əmək intizamının möhkəmləndirilməsi sahəsində təkliflərin hazırlanmasında iştirak etmək;
- Mərkəzə daxil olan hüquqi məsələlərlə bağlı məktub, ərizə və şikayətlərə müvafiq qaydada və müəyyən olunmuş vaxt ərzində cavab hazırlamaq;
- Dövlət və kommersiya sirrinin, habelə məxfilik rejiminin qorunması üçün tədbirlər görmək;
- Mərkəzdə hüquqi sənədləşməni sistemləşdirmək və uçotunu aparmaq.
Təhsil və ixtisas tələbləri: Hüquqşünas ixtisası üzrə ən azı magistr səviyyəsində təhsil ( elmi dərəcənin olması arzuolunandır);
Staja dair tələb: müvafiq sahədə ən azı 3 il iş təcrübəsi
Kompyüter biliklərinə dair tələblər: MS Office, Internet və s. - yüksək səviyyədə,
Dil bilikləri: azərbaycan və ingilis – yüksək səviyyədə, rus və digər xarici dil bilikləri arzuolunandır;
Xüsusi bacarıqlar: qanunvericilik aktlarının hazırlanması, habelə, korporativ və müqavilələr hüququ üzrə təcrübəyə malik olmaq, dünyagörüşü, təşkilatçılıq səriştəsi, komandada işləmək bacarığı, problemi həll etmək və qərarvermə qabiliyyəti, ünsiyyət qabiliyyəti.
Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlər öz CV-lərini 2026-cı il 7 oktyabr tarixinədək vacancy@ereforms.gov.az elektron poçt ünvanına göndərə bilərlər.
Elektron məktubun mövzu hissəsində müraciətin məqsədini “hüquqşünas vakansiyasına müraciət” şəklində göstərmək xahiş olunur. İşə qəbul prosesinin növbəti mərhələsi üçün yalnız seçilmiş namizədlərlə əlaqə saxlanılacaq.

The Center for Analysis of Economic Reforms and Communication announces a vacancy for the position of Lawyer
Every suitable candidate who has confidence in their professional abilities, seeks career advancement in an equal-opportunity environment, and, most importantly, wishes to contribute to the socio-economic development of the country by further expanding the economic reforms carried out in the Republic of Azerbaijan and ensuring their continuity, using stimulating mechanisms and innovations, applying new conceptual approaches, and making more efficient use of the existing economic potential and favorable investment environment, and who possesses strategic vision and analytical skills, can take advantage of this opportunity.
Vacancy: Lawyer
- Participate in the preparation of economic legislation acts;
- Prepare and formalize the legal documents of the Center;
- Ensure compliance with legislation in the preparation of the Center’s legal documents;
- Conduct legal examination of documents and contracts;
- Prepare contracts and provide legal opinions on contracts;
- Resolve legal issues arising in the activities of departments within the framework of legislation;
- Ensure the submission of appeals against decisions of courts and other state bodies that contradict the interests of the Center;
- Provide legal opinions on all types of decisions, orders and instructions regulating the activities of the Center, as well as internal regulations, rules and instructions of the organization;
- Represent the Center in court and take appropriate measures to ensure the execution of decisions related to claims filed against the Center;
- Participate in the preparation of proposals aimed at strengthening contractual, financial and labor discipline;
- Prepare responses, in accordance with the established procedures and within the specified timeframe, to letters, applications and complaints concerning legal matters addressed to the Center;
- Take measures to ensure the protection of state and commercial secrets, as well as confidentiality;
- Systematize and maintain records of legal documentation at the Center.
At least a Master’s degree in Law (an academic degree is desirable);
Work Experience Requirement:
At least 3 years of relevant work experience;
Computer Skills:
MS Office, Internet, etc. – advanced level;
Language Skills:
Azerbaijani and English – advanced level; knowledge of Russian and other foreign languages is desirable;
Experience in drafting legislative acts, as well as expertise in corporate and contract law; broad outlook, organizational skills, ability to work in a team, problem-solving and decision-making skills, and strong communication skills.
Candidates who meet the above requirements may send their CVs to the email address vacancy@ereforms.gov.az by October 7, 2026.
Applicants are kindly requested to indicate “Application for the Lawyer Vacancy” in the subject line of the email. Only shortlisted candidates will be contacted for the next stage of the recruitment process.