İnnovasiya ekosisteminin inkişafı istiqamətində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) ilə Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) nümayəndələri arasında görüş keçirilib. Görüş zamanı həyata keçirilən layihələr və proqramlar, innovasiya və startap ekosisteminin inkişafına yönəlmiş təşəbbüslər, eləcə də gələcək əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşdə İİTKM-in operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov, layihə meneceri Aydan Hüseynzadə, 4SİM-in Layihələrin İdarə Olunması şöbəsinin əməkdaşları Aynur Cəvadiəsl və Məcid Mirzəyev iştirak ediblər.
Görüş zamanı “Enterprise Azerbaijan” portalının fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirilən layihələr və startap ekosisteminin inkişafına yönəlmiş təşəbbüslər barədə məlumat verilib. İsa Qasımov portalın fəaliyyəti, mövcud layihələr və görülən işlər haqqında ətraflı təqdimatla çıxış edib.
Həmçinin “Enterprise Azerbaijan” tərəfindən həyata keçirilən “Startup School” layihələrinə, o cümlədən “Startup School 4: Beş qitə – 500 startap” layihəsinin icra vəziyyətinə və layihə çərçivəsində görülən işlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb. Layihənin startapların inkişafına, onların beynəlxalq ekosistemə inteqrasiyasına və yeni əməkdaşlıq imkanlarının formalaşdırılmasına verdiyi töhfə diqqətə çatdırılıb.
Görüşdə 4SİM-in nümayəndələri həyata keçirilən layihələr, proqramlar və hakatonlar barədə məlumat verilib, bu istiqamətdə görülən işlər və əldə olunan nəticələr haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər startap və innovasiya ekosisteminin inkişafı, yeni layihələrin həyata keçirilməsi və mövcud təşəbbüslər çərçivəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanlarını müzakirə ediblər. Gələcək layihələr üzrə əməkdaşlığın qurulması ilə bağlı ilkin razılıq əldə olunub.

Cooperation Opportunities for the Development of the Innovation Ecosystem Discussed
Cooperation Opportunities for the Development of the Innovation Ecosystem Discussed A meeting was held between representatives of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) and the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (4SIM). During the meeting, the participants exchanged views on ongoing projects and programs, initiatives aimed at developing the innovation and startup ecosystem, as well as opportunities for future cooperation.
The meeting was attended by Isa Gasimov, Head of the “Enterprise Azerbaijan” portal operated by CAERC, project manager Aydan Huseynzada, and employees of the 4SIM Project Management Department Aynur Javadiasl and Majid Mirzayev.
During the meeting, information was provided on the main areas of activity of the “Enterprise Azerbaijan” portal, implemented projects, and initiatives aimed at developing the startup ecosystem. Isa Gasimov delivered a detailed presentation on the portal’s activities, current projects, and work carried out to date.
The participants also exchanged views on the “Startup School” projects implemented by “Enterprise Azerbaijan,” including the current implementation status of the “Startup School 4: Five Continents – 500 Startups” project and the activities carried out within its framework. The project’s contribution to the development of startups, their integration into the international ecosystem, and the creation of new cooperation opportunities was highlighted.
Representatives of 4SIM also provided information about their ongoing projects, programs, and hackathons, followed by an exchange of views on the work carried out and the results achieved in these areas.
The parties discussed opportunities to develop the startup and innovation ecosystem, implement new projects, and expand cooperation within existing initiatives. A preliminary agreement was reached on establishing cooperation on future projects.