İİTKM Məşğulluq Strategiyasına dair Tədbirlər Planının monitorinq və qiymətləndirilməsini həyata keçirəcək
Prezident İlham Əliyev "Məşğulluq Strategiyasının həyata keçirilməsinə dair 2026–2030-cu illər üçün Tədbirlər Planı"nın təsdiq edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Sənədə uyğun olaraq, Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Tədbirlər Planında nəzərdə tutulan tədbirlərin icrasını əlaqələndirəcək, eyni zamanda icranın gedişi barədə ildə bir dəfə Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə məlumat təqdim edəcək.
Tədbirlər Planında nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrasının monitorinqi və qiymətləndirilməsi Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin sifarişi əsasında İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi tərəfindən həyata keçiriləcək.

President Ilham Aliyev has signed an Order approving the "Action Plan for 2026–2030 on the Implementation of the Employment Strategy."
In accordance with the document, the Ministry of Labor and Social Protection of the Population of the Republic of Azerbaijan will coordinate the execution of the measures outlined in the Action Plan and submit an annual progress report to the President of the Republic of Azerbaijan.
The monitoring and evaluation of the implementation of the measures specified in the Action Plan will be carried out by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) upon commission by the Ministry of Labor and Social Protection of the Population of the Republic of Azerbaijan.