İİTKM-in şöbə müdiri iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alıb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsinin müdiri Orxan Sadıqov iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alıb. O, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının müvafiq qərarı ilə "5301.01-Daxili fiskal siyasət və dövlət maliyyəsi" ixtisası üzrə bu dərəcəyə layiq görülüb.
Orxan Sadıqov Azərbaycanda və dünyanın bir çox ölkələrində çap edilmiş 20-dən çox elmi və publisistik məqalənin (o cümlədən “Scopus” bazasında indeksləşən) müəllifidir. O, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində və Azərbaycan Universitetində pedoqoji fəaliyyətlə məşğul olub və hazırda pedoqoji fəaliyyətini davam etdirir.
Orxan Sadıqov 2016-ci ildə Azərbaycan Respublikası Vergilər Nazirliyində müfəttiş, 2016-2020-ci illərdə Maliyyə Nazirliyinin Aparatında İqtisadi sahələrin maliyyəsi şöbəsində məsləhətçi və aparıcı məsləhətçi olub. O, 2020-2023-cü illərdə Maliyyə Nazirliyinin Aparatında İqtisadi sahələrin maliyyəsi şöbəsinin Dövlət mülkiyyətində olan və nəzarət zərfi dövlətə məxsus qurumların maliyyəsi sektorunun müdiri vəzifəsində işləyib. 2024-cü ilin iyun ayından İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsində Səmərəliliyin qiymətləndirilməsi sektorunun müdiri, avqust ayından isə Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin olunub.

Orkhan Sadigov, Head of the Monitoring and Evaluation Division at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), has been awarded a PhD in Economics. He was granted this degree in the specialty "5301.01-Internal Fiscal Policy and Public Finance" by the relevant decision of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan.
Orkhan Sadigov is the author of more than 20 scientific and journalistic articles published in Azerbaijan and many countries around the world, including those indexed in the Scopus database. He has been involved in pedagogical activities at the Azerbaijan State University of Economics, the Azerbaijan University of Architecture and Construction, and Azerbaijan University, and currently continues his teaching career.
Orkhan Sadigov served as an inspector at the Ministry of Taxes of the Republic of Azerbaijan in 2016, and as a consultant and senior consultant in the Finance of Economic Sectors Division of the Ministry of Finance from 2016 to 2020. Between 2020 and 2023, he worked as the Head of the Sector for Finance of State-owned Entities and Entities with a State-controlled Stake within the Finance of Economic Sectors Division at the Ministry of Finance. From June 2024, he was appointed Head of the Efficiency Evaluation Sector in the Monitoring and Evaluation Division of CAERC, and since August of the same year, he has been serving as the Head of the Monitoring and Evaluation Division.