İİTKM-in əməkdaşları qanvermə aksiyasında iştirak ediblər
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin əməkdaşları Səhiyyə Nazirliyi Respublika Qan Bankının qanvermə aksiyasında iştirak ediblər. Heydər Əliyev Fondunun "Talassemiyasız həyat naminə" proqramı çərçivəsində təşkil olunan aksiyada Mərkəzin bir qrup əməkdaşı könüllü qan verib.
Respublika Qan Bankının tibb briqadasının həkim-hematoloqları tərəfindən hər bir donorun sağlamlıq vəziyyəti müayinə edildikdən sonra qan analizi götürülüb. Toplanan qan ehtiyatı talassemiya, hemofiliya və digər qan xəstəliklərindən əziyyət çəkən şəxslərin müalicəsində istifadə olunacaq.
"Konstitusiya və Suverenlik ili" çərçivəsində başlayan və mərhələli davam edən belə bir aksiyanın təşkil edilməsi yüzlərlə xəstəyə həyat bəxş edilməsinə səbəb olacaq, eyni zamanda, ictimai həmrəyliyin və humanist dəyərlərin daha da möhkəmlənməsi işinə töhfə verəcək.
Heydər Əliyev Fondunun "Talassemiyasız həyat naminə" proqramı 20 ilə yaxındır ki, ölkəmizdə minlərlə insanın həyatına ümid, gələcək nəsillərin sağlam böyüməsinə real təminat bəxş edir. Proqramın mahiyyəti yalnız mövcud xəstələrin müalicəsi ilə məhdudlaşmır, həm də xəstəliyin genişlənməsinin qarşısının alınması, sağlam donor qanının təminatı kimi vacib sahələri əhatə edir.

Employees of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication took part in a blood donation campaign organized by the Republican Blood Bank under the Ministry of Health of Azerbaijan. As part of the Heydar Aliyev Foundation program “Towards a Life Without Thalassemia”, a group of the Center’s employees voluntarily donated blood.
Prior to donation, each donor underwent a medical examination conducted by hematologists from the Republican Blood Bank’s medical team, followed by blood testing. The collected blood reserves will be used in the treatment of patients suffering from thalassemia, hemophilia, and other blood disorders.
The organization of such a campaign, launched and implemented in stages within the framework of the “Year of the Constitution and Sovereignty”, will help save the lives of hundreds of patients and contribute to strengthening public solidarity and humanitarian values.
For nearly two decades, the Heydar Aliyev Foundation’s “Towards a Life Without Thalassemia” program has provided hope to thousands of people across the country and served as a tangible guarantee for the healthy growth of future generations. The program’s mission extends beyond the treatment of existing patients, encompassing key areas such as preventing the spread of the disease and ensuring a reliable supply of safe donor blood.