İİTKM-in departament rəhbəri “BMT-nin Azərbaycanda Miqrasiya Şəbəkəsi” mövzusunda videokonfransda iştirak edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Layihələr departamentinin rəhbəri Vüsalə Cəfərova Azərbaycan Respublikası Dövlət Miqrasiya Xidmətinin və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının birgə əməkdaşlığı ilə “BMT-nin Azərbaycanda Miqrasiya Şəbəkəsi” mövzusunda videokonfransda iştirak edib.
Tədbirdə miqrasiya sahəsində əməkdaşlığın daha da gücləndirilməsinə töhfə verən şəbəkənin səmərəli fəaliyyəti müzakirə edilib. Azərbaycanda beynəlxalq tərəfdaşların iştirakı ilə miqrantların rifahının yüksəldilməsi, inkluzivliyin təşviqi istiqamətində əldə edilən nailiyyətlər, beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq və birgə layihələr barədə məlumat verilib.
Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisi Vüsal Hüseynov, BMT-nin Azərbaycandakı rezident əlaqələndiricisi Vladanka Andreyeva, BMT-nin Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin rəhbəri Vladimir Qyorqyev, BMT-nin baş mütəxəssisi Maykl Nyuson və beynəlxalq ekspert, tədqiqat qrupunun rəhbəri Anna Proxorova tədbirdə çıxış edərək şəbəkə çərçivəsində miqrasiya idarəçiliyi və birgə əməkdaşlıq istiqamətində prespektivlər barədə fikirlərini bölüşüblər. Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında təqdimatlar edilib.

The Head of department at CAERC participated in the video conference on "UN Migration Network in Azerbaijan"
Vusala Jafarova, Head of the Projects Department of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, participated in a video conference on "UN Migration Network in Azerbaijan" with the joint cooperation of the State Migration Service of the Republic of Azerbaijan and the United Nations.
Effective activity of the network, which contributes to further strengthening of cooperation in the field of migration, was discussed at the event. With the participation of international partners in Azerbaijan, information was provided on achievements in the direction of improving the welfare of migrants, promoting inclusivity, cooperation with international organizations and joint projects.
Vusal Huseynov, the Head of the State Migration Service, Vladanka Andreyeva, the resident coordinator of the UN in Azerbaijan, Vladimir Gyorgiev, the head of the UN Mission in Azerbaijan, Michael Newson, the UN's chief specialist, and Anna Prokhorova, an international expert and the head of the research group, spoke at the event and spoke about migration management and joint cooperation within the network. they shared their views on prospects for cooperation. At the meeting, presentations were made on other issues of mutual interest.