İİTKM-də Ulu Öndər Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş seminar keçirilib
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anım günü ərəfəsində İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) “İslahat Könüllüləri” təşkilatı və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının birgə təşəbbüsü ilə seminar təşkil olunub. Mərkəzin “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov “Ulu Öndər Heydər Əliyevin siyasi fəaliyyətində məsuliyyət amili” mövzusunda çıxış edib.
Seminarda Heydər Əliyevin dövlət idarəçiliyində məsuliyyət, təşəbbüskarlıq, uzaqgörənlik, strateji qərarvermə və peşəkarlıq prinsipləri geniş izah edilib. Bildirilib ki, Ulu Öndər Azərbaycanın taleyinə dair qərarların məsuliyyətini öz üzərinə götürərək xalqına qarşı böyük bir öhdəlik hissi ilə fəaliyyət göstərib. Onun rəhbərliyi altında qəbul olunan hər bir qərar yalnız mövcud vəziyyətə deyil, həm də gələcək nəsillərin rifahı ilə bağlı təsir gücünə malik idi.
Heydər Əliyev Azərbaycanın müstəqillik yolunda qarşılaşdığı çətinliklərə qarşı öz üzərinə böyük siyasi və mənəvi yük alaraq ölkəni böhranlardan çıxarmağa müvəffəq olub, siyasi və iqtisadi sabitliyi təmin edib. Onun hər bir qərarı xalqın gələcəyi üçün mühüm əhəmiyyət daşımaqla milli birliyin qorunub saxlanılmasında rol oynayıb.
Tədbirdə “İslahat Könüllüləri” təşkilatının rəhbəri Nailə Cəfərova və İİTKM-in İnsan Resursları üzrə meneceri Mətanət Rəsulova da mövzu ilə bağlı çıxış ediblər. İnteraktiv müzakirələr sual-cavab sessiyası ilə davam edib.

Seminar Dedicated to the Commemoration of National Leader Heydar Aliyev Held at the CAERC
On the eve of the anniversary of the National Leader Heydar Aliyev, a seminar was organized by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC)’s “Reform Volunteers” organization in cooperation with the State Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan. The Head of the Enterprise Azerbaijan portal, Isa Qasimov, delivered a speech on the topic “The Role of Responsibility in the Political Activity of National Leader Heydar Aliyev”.
The seminar extensively discussed the principles of responsibility, initiative, foresight, strategic decision-making, and professionalism in Heydar Aliyev's governance. It was emphasized that the National Leader took on the responsibility for the decisions concerning the fate of Azerbaijan and worked with a profound sense of duty to his people. Every decision made under his leadership not only addressed the current situation but also had a significant impact on the well-being of future generations.
Heydar Aliyev, by taking on a great political and moral burden, successfully guided the country out of crises and ensured political and economic stability on the path to Azerbaijan's independence. Each of his decisions played a crucial role in safeguarding national unity and had vital significance for the future of the nation.
During the event, the Head of the Reform Volunteers organization, Naila Jafarova, and the Human Resources Manager of CAERC, Matanat Rasulova, also made speeches on the topic. The seminar concluded with an interactive discussion session, followed by a Q&A.