İİTKM-də Milli Məclisin deputatı Arzu Nağıyev ilə könüllülərin görüşü keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) “İslahat Könüllüləri” təşkilatının təşəbbüsü ilə Milli Məclisin Müdafiə, təhlükəsizlik və korrupsiya ilə mübarizə komitəsinin sədri Arzu Nağıyevlə 8 Noyabr – Zəfər Gününə həsr olunmuş görüş keçirilib. Görüşdə “İslahat Könüllüləri” ilə yanaşı, “MEDİA Könüllüləri”, “Könüllü gömrükçü”, “Ailəm könüllüləri” və “Turizm” təşkilatlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan İİTKM-in icraçı direktorunun müavini Ramil Hüseyn qonağı salamlayaraq belə görüşlərin gənclərin milli ruhda formalaşmasında mühüm rol oynadığını, həmçinin 8 Noyabr – Zəfər Gününün xalqımızın birlik və qürur rəmzi kimi əhəmiyyətini vurğulayıb.
Daha sonra çıxış edən Arzu Nağıyev bildirib ki, tarixi Zəfər Prezident İlham Əliyevin müdrik siyasəti, Azərbaycan xalqının birliyi və Vətən müharibəsi şəhidlərinin qəhrəmanlığı sayəsində əldə olunub. O, həmçinin gənclərin vətənpərvər ruhda tərbiyə almasının dövlətimizin gələcəyi üçün mühüm əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıb.
Birinci Qarabağ müharibəsi veteranı olan Arzu Nağıyev həm hərbçi, həm ictimai-siyasi xadim, həm də jurnalist kimi şəxsi təcrübəsini gənclərlə bölüşərək onları maraqlandıran sualları cavablandırıb. Bildirib ki, müstəqil dövlətin vətəndaşı olmaq hər bir gənc üçün qürur mənbəyi və böyük məsuliyyətdir. Azərbaycanın suverenliyinin qorunması, siyasi-iqtisadi inkişafı, milli-mənəvi dəyərlərimizin gələcək nəsillərə ötürülməsi məhz bugünkü gənclərin öhdəliyindədir.

A meeting with Member of Parliament Arzu Nagiyev held at the CAERC
At the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), a meeting dedicated to November 8 – Victory Day was held at the initiative of the “Reform Volunteers” organization. The event featured Mr. Arzu Nagiyev, Chairman of the Parliamentary Committee on Defense, Security, and Combating Corruption of the "Milli Majlis" (National Assembly). In addition to the "Reform Volunteers", representatives of the "MEDIA Volunteers", "Customs Volunteers", "Family Volunteers", and "Tourism" Volunteers organizations also attended.
Opening the event, Ramil Huseyn, Deputy Executive Director of CAERC, welcomed the guest and emphasized that such meetings play a crucial role in fostering national spirit among young people. He also highlighted the significance of November 8 – Victory Day as a symbol of unity and pride for the Azerbaijani people.
In his remarks, Arzu Nagiyev noted that the historic Victory was achieved thanks to the wise leadership of President Ilham Aliyev, the unity of the Azerbaijani people, and the heroism of the martyrs of the Patriotic War. He further underscored the importance of educating youth in a patriotic and civic-minded spirit for the future of the nation.
The meeting concluded with an interactive discussion, during which volunteers’ questions were addressed and views were exchanged on issues of interest.