Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı çərçivəsində İİTKM və ADSEA arasında görüş baş tutub
“Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı”nın icrası ilə əlaqədar İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi və Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi nümayəndələri arasında görüş baş tutub. Görüşdə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramının icrası ilə əlaqədar qarşıda duran vəzifələr, monitorinq və qiymətləndirmə prosesi üzrə hesabatlılığın optimal qaydada təşkili üzrə məsələlər müzakirə olunub. Əlavə olaraq, Dövlət Proqramı çərçivəsində müəyyən edilmiş layihələrin icra vəziyyəti və növbəti dövrlər üzrə icrası nəzərdə tutulan məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşdə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktorunun müavini Ayaz Museyibov, Mərkəzin Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsinin müdiri Orxan Sadıqov, Səmərəliliyin qiymətləndirilməsi sektorunun müdiri Arzu Süleymanov və Sahəvi proqramların monitorinqi sektorunun müdiri Elşən Yusifli, Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi tərəfindən Agentlik sədrinin müşaviri Etibar Məmmədov, Strategiya, beynəlxalq əməkdaşlıq və elm şöbəsinin müdiri Riad Axundzadə və Protokol sektorunun müdiri Hafiz Məmmədov iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 16 noyabr tarixli 3587 nömrəli Sərəncamına əsasən Dövlət Proqramında nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrasının monitorinqi və qiymətləndirilməsi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin sifarişi əsasında İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinə həvalə edilib.

A meeting was held between CAERC and ASWR within the framework of the First State Program on the Great Return
A meeting was held between representatives of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) and the Azerbaijan State Water Resources Agency (ASWR) in connection with the implementation of the First State Program on the Great Return to the Liberated Territories of the Republic of Azerbaijan.
During the meeting, the tasks ahead related to the implementation of the First State Program on the Great Return, as well as issues regarding the optimal organization of reporting within the monitoring and evaluation process, were discussed. In addition, an exchange of views took place on the implementation status of the projects defined within the framework of the State Program and on the issues planned for implementation in the upcoming periods.
The meeting was attended by Deputy Executive Director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication Ayaz Museyibov, Head of the Monitoring and evaluation division Orkhan Sadigov, Head of the Efficiency assessment sector Arzu Suleymanov, and Head of the Sector for monitoring of sectoral programs Elshan Yusifli. The Azerbaijan State Water Resources Agency was represented by Advisor to the Chairman Etibar Mammadov, Head of the Department of Strategy, International Cooperation and Science Riad Akhundzade, and Head of the Protocol Sector Hafiz Mammadov.
It should be noted that according to the Order No. 3587 of the President of the Republic of Azerbaijan dated November 16, 2022, on the approval of the First State Program on the Great Return to the Liberated Territories of the Republic of Azerbaijan, the monitoring and evaluation of the implementation of the measures provided for in the State Program have been entrusted to the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication by order of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan.