“Azexport” Naxçıvan şəhərində görüş keçirib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Azexport” portalı Naxçıvan şəhərində konservləşdirilmiş qida məhsulları istehsalçısı ilə görüş keçirib.
Görüşdə portalın rəhbəri Ayxan Qədəşov “Azexport”un imkanları barədə məlumat verib. O, yerli və xarici bazarlarda yeni potensial müştərilərə çıxmaqda elektron ticarətin rolunun sürətlə artdığını qeyd edib.
"Güvən Qida" şirkətinin nümayəndəsi Abdulla Abdullayev isə təmsil etdiyi şirkət barədə məlumat verib və şirkərin meyvə, tomat və digər tərəvəz məhsullarının konservləşdirilməsi, həmçinin qida məhsullarının idxalı üzrə ixtisaslaşdığını bildirib. A.Abdullayev şirkətin ketçup və mayonez məhsullarının istehsal həcminin daha da artırılmasını və xarici bazarlara ixrac olunmasını hədəflədiyini diqqətə çatdırıb.
Sonda portala tomat məhsulu üzrə Ukraynadan daxil olan ixrac sifarişinin icrası istiqamətində müzakirələr aparılıb.

"Azexport" held a meeting in Nakhchivan
"Azexport" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, held a meeting with a producer of canned good products in Nakhchivan.
At the meeting, Aykhan Gadashov, the head of the portal, informed about the possibilities of "Azexport". He noted that the role of e-commerce in reaching new potential customers in local and foreign markets is growing rapidly.
Abdulla Abdullayev, the representative of "Güven Qida" company informed about the company he represents and said that the company specializes in canning fruit, tomato and other vegetable products, as well as importing food products. A.Abdullayev pointed out that the company aims to further increase the production volume of ketchup and mayonnaise products and export them to foreign markets.
In the end, discussions were held regarding the implementation of the export order received from Ukraine for tomato products on the portal.