“Startup School 4” çərçivəsində Mingəçevir Dövlət Universiteti ilə infosessiya təşkil olunub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 4: Beş qitə – 500 startap” proqramı çərçivəsində növbəti görüş Mingəçevir Dövlət Universitetinin müəllim və tələbələri ilə onlayn formatda baş tutub. Görüşdə startapların formalaşdırılması və inkişafı istiqamətində metodologiyalar işlənilib, iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov bildirib ki, “Startup School 4” layihəsinə dünyanın qabaqcıl innovasiya ekosistemlərindən vençur fondlar və peşəkar mentorlar cəlb olunub. Qlobal ekosistemdən əsas tərəfdaşlar “Synapses Ventures”, “TechDev Academy”, “One Bsc Gate” (ABŞ); “Silk Road High Tech Park Association” (Çin); “Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade” (Pakistan); “The Caucasus-Asia Center” (Hindistan); ATUİAB (Özbəkistan); “DELPHI LTD” (Madaqaskar), "New Mansoura University" (Misir), "Leadership and Good Governance Institute”, "Ethiopian Public Service University" (Efiopiya) (Afrika); “MH INSPIRES PTY LTD” (Avstraliya); “LICORNE GULF investment” (Qətər); “Deep Tech Foundry”, “Bold Future Global” (Malta); “The Brutally Honest Ecosystem” (Finlandiya); “BeHumbo” (Estoniya); “BuzzFactory” (Rusiya), OSTİM Texniki Universiteti, Kapadokya Texnoparkı, Niğde Universiteti Texnoparkı, “Fauna Venture Studio” (Türkiyə) və digər qurumlardır.
Proqramın yerli tərəfdaşları isə Əqli Mülkiyyət Agentliyi, İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyi, "Caucasus Ventures", "SABAH.HUB", “Innoland” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Aqrar İnnovasiya Mərkəzi, “Founder Club”, “Yeni Fikir”, “Coders Azerbaijan”, “BERC&Partners”, “Innovation Management and TRIZ Institute” MMC və media tərəfdaşları “Real TV”, "Report" müstəqil informasiya agentliyi, “Trend” İnformasiya Agentliyi, “Edumap” Təhsil Portalıdır.
Layihənin mühüm elementlərindən biri “TEI Forum 2026” (Trade, Export & Innovation Forum) ilə qurulan tərəfdaşlıqdır. “Startup School 4” layihəsinin yekun mərhələsi olan “Demo Day” tədbirinin 30-31 oktyabr 2026-cı il tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində keçiriləcək “TEI Forum 2026” çərçivəsində eyni məkan və tarixdə təşkil olunması nəzərdə tutulur. Bu o deməkdir ki, startaplar “Demo Day” tədbirində 500-dən çox sahibkar, investor və biznes nümayəndəsi ilə birbaşa əlaqə qurmaq, potensial tərəfdaşlıqlar yaratmaq və investisiya imkanlarını genişləndirmək üçün unikal imkanlara sahib olacaqlar.

An info session was organized with Mingachevir State University within the framework of "Startup School 4"
Another meeting was held in an online format with the faculty and students of Mingachevir State University (MSU) within the framework of the "Startup School 4: Five Continents - 500 Startups" program, implemented by the "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC). During the meeting, methodologies for the formation and development of startups were discussed, and participants' questions were addressed.
Isa Gasimov, Head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, stated that venture capital funds and professional mentors from the world's leading innovation ecosystems have been involved in the "Startup School 4" project. Key global partners include "Synapses Ventures," "TechDev Academy," "One Bsc Gate" (USA); "Silk Road High Tech Park Association" (China); "Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade" (Pakistan); "The Caucasus-Asia Center" (India); ATUİAB (Uzbekistan); "DELPHI LTD" (Madagascar), "New Mansoura University" (Egypt), "Leadership and Good Governance Institute," "Ethiopian Public Service University" (Ethiopia) (Africa); "MH INSPIRES PTY LTD" (Australia); "LICORNE GULF investment" (Qatar); "Deep Tech Foundry," "Bold Future Global" (Malta); "The Brutally Honest Ecosystem" (Finland); "BeHumbo" (Estonia); "BuzzFactory" (Russia), OSTİM Technical University, Kapadokya Technopark, Niğde University Technopark, "Fauna Venture Studio" (Türkiye), and other entities.
Local partners of the program include the Intellectual Property Agency, the Economic Zones Development Agency, "Caucasus Ventures," "SABAH.HUB," "Innoland" Incubation and Acceleration Center, Agrarian Innovation Center, "Founder Club," "Yeni Fikir," "Coders Azerbaijan," "BERC&Partners," "Innovation Management and TRIZ Institute" LLC, and media partners "Real TV," "Report" Independent Information Agency, "Trend" News Agency, and the "Edumap" Education Portal.
A vital element of the project is the partnership established with the "TEI Forum 2026" (Trade, Export & Innovation Forum). The "Demo Day" event, which marks the final stage of the "Startup School 4" project, is scheduled to be held at the same venue and date as the "TEI Forum 2026," taking place on October 30-31, 2026, at the Baku Congress Center. This means that startups will have unique opportunities to establish direct contact with more than 500 entrepreneurs, investors, and business representatives, create potential partnerships, and expand investment opportunities during the "Demo Day."