“Startup School 4” çərçivəsində ADMİU-da təlim və infosessiya keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının həyata keçirdiyi “Startup School 4: Beş qitə – 500 startap” proqramı çərçivəsində növbəti təlim və infosessiya Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində təşkil olunub. Görüşdə universitetin rəhbər heyəti, müəllimləri və tələbələri iştirak ediblər.
Tədbirdə iştirakçılara innovasiya və startap ekosistemi, yaradıcı sənayelərdə sahibkarlıq imkanları, innovativ ideyaların biznes modelinə çevrilməsi və beynəlxalq əməkdaşlıq perspektivləri barədə məlumat verilib. Eyni zamanda “Startup School 4” proqramının məqsədləri, seçim mərhələləri və iştirak imkanları təqdim olunub, bu istiqamətdə suallar cavablandırılıb.
“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov bildirib ki, “Startup School 4” layihəsi Azərbaycanın qlobal innovasiya ekosistemində mövqeyinin gücləndirilməsi, müxtəlif ölkələrdən olan startapların bir platformada birləşdirilməsi və beynəlxalq tərəfdaşlıqların genişləndirilməsi baxımından mühüm təşəbbüsdür. O qeyd edib ki, proqram çərçivəsində iştirakçılar beynəlxalq mentorlar, investorlar və innovasiya mərkəzləri ilə əməkdaşlıq imkanları əldə edəcəklər.
Qeyd olunub ki, layihənin mühüm tərəfdaşlıqlarından biri də “TEI Forum 2026” (Trade, Export & Innovation Forum) ilə qurulan əməkdaşlıqdır. “Startup School 4” layihəsinin yekun mərhələsi olan “Demo Day” tədbirinin 30–31 oktyabr 2026-cı il tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində keçiriləcək “TEI Forum 2026” çərçivəsində təşkili nəzərdə tutulur. Bu mərhələ startaplar üçün investorlar, sahibkarlar və beynəlxalq tərəfdaşlarla birbaşa əlaqələrin qurulması baxımından mühüm imkanlar yaradacaq.

The next training and information session within the framework of the "Startup School 4: Five Continents – 500 Startups" program, implemented by the "Enterprise Azerbaijan" portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), was organized at the Azerbaijan State University of Culture and Arts (ADMIU). The meeting was attended by the university’s leadership, faculty, and students.
During the event, participants were informed about the innovation and startup ecosystem, entrepreneurial opportunities in creative industries, the transformation of innovative ideas into business models, and international cooperation perspectives. Concurrently, the objectives, selection stages, and participation opportunities of the "Startup School 4" program were presented, and questions regarding these directions were answered.
Isa Gasimov, Head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, stated that the "Startup School 4" project is a vital initiative for strengthening Azerbaijan's position in the global innovation ecosystem, uniting startups from various countries on a single platform, and expanding international partnerships. He noted that within the framework of the program, participants will gain opportunities to cooperate with international mentors, investors, and innovation centers.
It was emphasized that one of the critical partnerships of the project is the collaboration established with "TEI Forum 2026" (Trade, Export & Innovation Forum). The "Demo Day" event, which marks the final stage of the "Startup School 4" project, is scheduled to be held within the framework of "TEI Forum 2026" on October 30–31, 2026, at the Baku Congress Center. This phase will create major opportunities for startups to build direct connections with investors, entrepreneurs, and international partners.