Vüsal Qasımlı “İqtisadi artım” fənni üzrə proqram hazırlayıb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) icraçı direktoru Vüsal Qasımlı professoru olduğu Prezident yanında Dövlət İdarəçlik Akademiyasının Davamlı inkişafın planlaşdırılması və idarə edilməsi kafedrasında tədris edilməsi üçün “İqtisadi artım” fənninə dair dərs proqramı hazırlayıb. Bakalavr hazırlığı üçün nəzərdə tutulan proqramda “İqtisadi artım” fənninin məqsədi, əsas vəzifələri, fənn üzrə tələb olunan əsas bilik və bacarıqlar öz əksini tapıb.
Müəllim və tələbələrin istifadə edəcəkləri fənn proqramı üzrə müasir dövrdə iqtisadi artımın əsas anlayışları və alətləri öyrədilir, oxucularda real dünyanın problemlərinə iqtisadi yanaşma bacarıqları formalaşdırılır, iqtisadi artımı dəstəkləyən iqtisadi islahatları təhlil etmək qabiliyyəti aşılanır, həmçinin Azərbaycanda iqtisadi artımın özəllikləri haqqında nəzəri və praktik biliklər öyrədilir.
“050403 - Davamlı inkişafın idarə edilməsi” ixtisas kodu üzrə hazırlanmış proqram İİTKM-in şöbə müdiri, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Günay Quliyeva ilə birlikdə tərtib olunub. Proqramın elmi redaktoru Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının rektoru, akademik Urxan Ələkbərov, rəyçiləri isə iqtisad elmləri doktorları Arif Şəkərəliyev və Nazim İmanovdur.

Vusal Gasimli, Executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication was prepared a lesson program on the subject "Economic growth" to be taught at the Planning of sustainable development and management department of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan, where he is a professor.
The main concepts and tools of economic growth in the modern era are taught, readers are formed the skills of an economic approach to the problems of the real world, the ability to analyze economic reforms that support economic growth is instilled, and theoretical and practical knowledge about the peculiarities of economic growth in Azerbaijan is also taught in the subject program.
The program developed under the specialty code "050403 - Management of sustainable development" was compiled together with Gunay Guliyeva, Head of the division at CAERC, doctor of philosophy in economics, associate professor. The scientific editor of the program is the rector of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan, academician Urkhan Alakbarov, and the reviewers are doctors of economic sciences Arif Shekaraliyev and Nazim Imanov.