İİTKM-in nümayəndəsi Çində beynəlxalq media seminarında iştirak edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin əməkdaşı Lalə Məmmədova Çin Xalq Respublikasının Ticarət Nazirliyi tərəfindən Pekində "Qlobal Cənub ölkələri üçün medianın inkişafı və əməkdaşlığı" mövzusunda keçirilən seminarda iştirak edib.
Seminar Çin hökumətinin inkişaf etməkdə olan ölkələr üçün həyata keçirdiyi beynəlxalq təlim proqramı çərçivəsində təşkil olunub. Tədbirin məqsədi Çin ilə inkişaf etməkdə olan ölkələr arasında əməkdaşlığı, təcrübə mübadiləsini və insan resurslarının inkişafını təşviq etməkdir.
Seminar çərçivəsində iştirakçılar media əməkdaşlığı və rəqəmsal kommunikasiya mövzularında müzakirələrdə iştirak edib, “CCTV+”, “China.org.cn” və “CICG” media qurumlarını ziyarət ediblər. Proqrama həmçinin Böyük Çin Səddi, Çin Kommunist Partiyası Muzeyi və Paytaxt Muzeyinə səfərlər, eləcə də Quicou əyalətində rəqəmsal innovasiya və çay istehsalı müəssisələri ilə tanışlıq daxil olub.
Bağlanış mərasimində Azərbaycan nümayəndə heyəti adından İİTKM-in əməkdaşlı Lalə Məmmədova çıxış edib. Qeyd edək ki, ölkəmizi beynəlxalq tədbirdə İİTKM-lə yanaşı, Dövlət Əmlak Komitəsi və KOBİA-nın nümayəndələri təmsil ediblər.

Lala Mammadova, an employee of the Public Relations Division of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), participated in a seminar on "Media Development and Cooperation for Global South Countries" held in Beijing by the Ministry of Commerce of the People's Republic of China.
The seminar was organized within the framework of an international training program implemented by the Chinese government for developing countries. The aim of the event is to promote cooperation, exchange of experience, and human resource development between China and developing countries.
During the seminar, participants engaged in discussions on media cooperation and digital communication and visited media outlets such as "CCTV+", "China.org.cn", and "CICG". The program also included visits to the Great Wall of China, the Museum of the Communist Party of China, and the Capital Museum, as well as familiarization with digital innovation and tea production enterprises in Guizhou province.
Lala Mammadova, employee of CAERC, delivered a speech on behalf of the Azerbaijani delegation at the closing ceremony. It should be noted that in addition to CAERC, representatives of the State Property Service and KOBİA (Small and Medium Business Development Agency) also represented our country at the international event.