“Enterprise Azerbaijan” nümayəndələri “RenoVoltis” startap komandası ilə görüşüb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının nümayəndələri enerji və aqrar sahələrdə innovativ həllər təqdim edən “RenoVoltis” startap komandası ilə görüş keçiriblər.
Görüşdə “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov, layihə meneceri Aydan Hüseynzadə, eləcə də “RenoVoltis” startapının nümayəndələri Abdullah Budaqov və Əli Qasımov iştirak ediblər.
İsa Qasımov Enterprise Azerbaijan” portalının fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirilən layihələr və startap ekosisteminin inkişafına yönəlmiş təşəbbüslər barədə ətraflı məlumat verib. “RenoVoltis” startapının nümayəndələri isə layihənin əsas məqsədləri, aqrar sahədə qarşıya çıxan problemlərə təklif etdikləri həll yolları və gələcək inkişaf planları ilə bağlı təqdimat ediblər.
“RenoVoltis” aqrar sahə üçün innovativ BFE (Bio Fermentation Energy) sistemi təqdim edən startapdır ki, bu sistem fermaların tullantılarını enerjiyə çevirməyə və bu sayədə enerji xərclərini, eləcə də karbon dioksid emissiyalarını azaltmağa imkan verir.
Görüşün nəticəsi olaraq, “RenoVoltis” startapına “Enterprise Azerbaijan” portalı tərəfindən mentor dəstəyinin göstərilməsi barədə razılıq əldə olunub. Bu əməkdaşlıq startapın institusional inkişafına və bazara çıxış imkanlarının genişlənməsinə töhfə verəcək.

Representatives of the “Enterprise Azerbaijan” portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), held a meeting with the "RenoVoltis" startup team, which provides innovative solutions in the energy and agricultural sectors.
The meeting was attended by the Head of the “Enterprise Azerbaijan” portal Isa Gasimov, Project Manager Aydan Huseynzade, as well as representatives of the RenoVoltis startup, Abdullah Budagov and Ali Gasimov.
During the meeting, Isa Gasimov provided detailed information about the areas of activity of the “Enterprise Azerbaijan” portal, the projects being implemented, and initiatives aimed at developing the startup ecosystem. The representatives of the RenoVoltis startup, in turn, delivered a presentation on the project’s main objectives, the solutions they propose to address challenges in the agricultural sector, and their future development plans.
RenoVoltis is a startup that offers an innovative BFE (Bio Fermentation Energy) system for the agricultural sector. This system enables the conversion of farm waste into energy, thereby reducing energy costs as well as carbon dioxide emissions.
As a result of the meeting, an agreement was reached to provide mentor support to the RenoVoltis startup through the “Enterprise Azerbaijan” portal. This cooperation will contribute to the startup’s institutional development and the expansion of its market access opportunities.