“Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 3” layihəsinə qlobal tərəfdaşlar cəlb olunub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” (Green and Digital Silk Road) beynəlxalq akselerasiya proqramına qlobal tərəfdaşlar qoşulub.
Onlar arasında Türkiyənin sənayeyönümlü innovasiya mərkəzi olan “OSTİM” Texniki Universiteti, Pakistanın investisiya və ticarət sahəsində ixtisaslaşmış dövlət qurumu “KP-BOIT”, rəqəmsal kommunikasiya və marketinq sahəsində fəaliyyət göstərən “BuzzFactory” (Rusiya), investisiya vasitəçiliyi və şəbəkələşmə imkanları təqdim edən “Özbahçeci Invest Club” (Türkiyə), rəqəmsal transformasiya və sosial innovasiyalar sahəsində ixtisaslaşmış “YellowX” və “BeHumbo” (Estoniya), qlobal texnoloji və sosial təsir yönümlü layihələrə sərmayə yatıran “Synapses Ventures” (ABŞ), sosial dəyişiklik və davamlı inkişaf sahəsində çalışan “Key of Change” (Türkiyə), beynəlxalq akselerasiya proqramları ilə tanınan “A8” Akselerasiya Mərkəzi (Malta), eləcə də regional texnoloji inkişafın dəstəklənməsinə töhfə verən “Kapadokya Texnoparkı” (Türkiyə) yer alır.
Bu qlobal tərəfdaşlıq platforması iştirakçılara çoxşaxəli üstünlüklər təqdim edir. Layihə çərçivəsində startaplar beynəlxalq səviyyəli mentorların bilik və təcrübəsindən faydalanacaq, əqli mülkiyyətin qorunması və patentləşdirmə proseslərində hüquqi və texniki dəstək alacaqlar. Proqram həmçinin iştirakçıları beynəlxalq akselerasiya mərkəzləri və startap tədbirləri ilə əlaqələndirir, qlobal bazardan investisiya imkanları yaradır.
“Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” (Green and Digital Silk Road) beynəlxalq akselerasiya proqramı innovasiya, rəqəmsallaşma və yaşıl texnologiyalar sahəsində fəaliyyət göstərən startapların dəstəklənməsi, onların qlobal şəbəkələrə çıxışı və beynəlxalq investisiya imkanlarına inteqrasiyası məqsədini daşıyır.

Global integration into the “Startup School 3” project of the “Enterprise Azerbaijan” portal
Global partners have joined the “Green and Digital Silk Road” international acceleration program as part of the “Startup School 3” project, implemented at the initiative of the “Enterprise Azerbaijan” portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.
Among them are “OSTIM” Technical University, an industry-oriented innovation center in Turkey, “KP-BOIT”, a state institution in Pakistan specializing in investment and trade, “BuzzFactory” (Russia), operating in the field of digital communication and marketing, “Özbahçeci Invest Club” (Turkey), providing investment brokerage and networking opportunities, “YellowX” and “BeHumbo” (Estonia), specializing in digital transformation and social innovations, “Synapses Ventures” (USA), investing in global technological and social impact projects, “Key of Change” (Turkey), working in the field of social change and sustainable development, “A8” Acceleration Center (Malta), known for its international acceleration programs, as well as “Cappadocia Technopark” (Turkey), contributing to supporting regional technological development.
This global partnership platform offers participants a wide range of advantages. Within the framework of the project, startups will benefit from the knowledge and experience of international mentors, and will receive legal and technical support in the intellectual property protection and patenting processes. The program also connects participants with international acceleration centers and startup events, creating investment opportunities from the global market.
The “Green and Digital Silk Road” international acceleration program aims to support startups operating in the fields of innovation, digitalization and green technologies, their access to global networks and integration into international investment opportunities.