“Enterprise Azerbaijan” portalı ilə Türkiyənin investor şirkəti arasında görüş keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Mətanət Musayeva, layihə meneceri Aydan Hüseynzadə və Türkiyənin “Özbahçeci İnvest Club” şirkətinin baş məsləhətçisi Doğan Tomris arasında görüş keçirilib. Görüş tərəflərin fəaliyyətləri ilə tanışlıq və ümumi əməkdaşlıq istiqamətlərinin müəyyən edilməsi məqsədi daşıyıb.
Mətanət Musayeva “Enterprise Azerbaijan” portalının “StartUp School” layihəsi barədə məlumat verib, layihənin Azərbaycan ekosisteminə verdiyi töhfələri vurğulayıb.
“Özbahçeci İnvest Club” şirkətinin baş məsləhətçisi Doğan Tomris şirkətin fəaliyyət istiqamətləri və xidmətləri, digər ölkələrlə əməkdaşlığı haqqında danışıb, əməkdaşlıq üçün bir sıra təkliflər irəli sürüb. Bildirib ki, “Özbahçeci İnvest Club” innovativ ideyaları olan sahibkarları investorlarla bir araya gətirərək layihələrinin reallaşmasına yardım edir.

A meeting was held between the "Enterprise Azerbaijan" portal and a investor company
A meeting was held between the “Enterprise Azerbaijan” portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, and Turkic “Özbahçeci Invest Club” company. The purpose of the meeting was to familiarize the parties with their respective activities and identify potential areas of cooperation.
Matanat Musayeva provided information about the “StartUp School” project of the “Enterprise Azerbaijan” portal, highlighting the project’s contributions to the Azerbaijani entrepreneurial ecosystem.
Doğan Tomris, the general advisor of the “Özbahçeci Invest Club” company, discussed the company’s areas of activity and services, its collaborations with other countries, and proposed several ideas for cooperation. He emphasized that “Özbahçeci Invest Club” supports entrepreneurs with innovative ideas by connecting them with investors to help realize their projects.
As a result of the meeting, the parties agreed to sign a memorandum of understanding to formalize their cooperation.