Vüsal Qasımlı Yaponiyaya səfər edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı Asiya İnkişaf Bankının dəvəti ilə Yaponiyanın paytaxtı Tokio şəhərinə səfər edib.
Vüsal Qasımlı Tokioda keçirilən “Mərkəzi Asiya və Qərbi Asiyada inklüziv inkişaf” mövzusunda konfransda iştirak edib. Vüsal Qasımlı Asiya İnkişaf Bankının İnstitutunun direktoru professor Naoyuki Yoşino ilə birlikdə “Mərkəzi və Qərbi Asiyada inkişaf və xarici şokların təsiri” mövzusunda sessiyaya rəhbərlik edib. Konfransda Mərkəzi və Qərbi Asiya regionunda iqtisadi inkişaf aspektləri müzakirə edilib. O cümlədən, yoxsulluq və bərabərsizliyin aradan qaldırılması ilə bağlı bu regionda aparılan iqtisadi siyasət tədbirlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Həmçinin, iqtisadi inkişafda kiçik və orta sahibkarlığın oynadığı rol, infrastrukturun inkişafı, yeni iş yerlərinin yaradılması, xaricdən köçürmələr kimi məsələlərə toxunulub.
Vüsal Qasımlı tədbir iştirakçılarını Azərbaycanda aparılan iqtisadi islahatlar və makroiqtisadi perspektivlər barədə məlumatlandırıb.

Vusal Gasimli was on trip to Japan
Vusal Gasimli the Executive Director of Center for Analysis of Economic Reforms and Communication was on trip to Tokyo the capital of Japan as invited by Asian Development Bank.
Vusal Gasimli took part in the conference on “Inclusive Development in Central Asia and Western Asia” held in Tokyo. Vusal Gasimli headed the session on “Development in Central and Western Asia and Impact of Foreign Shocks” jointly with Professor Naoyuki Yoshino the Director of Institute of Asian Development Bank. Economic development aspects in Central and Western Asia were discussed in the Conference including an exchange of opinions on the economic policy action taken in this region with respect to elimination of poverty and inequality.
In the conference, there were also touched upon issues such as role of small and medium businesses in economic development, development of infrastructure, creation of new jobs and overseas transfers.
Vusal Gasimli informed the conference participants about economic reforms conducted in Azerbaijan and macroeconomic prospects.