İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Vüsal Qasımlı Bakıda öz işinə başlayan VII Beynəlxalq Bankçılıq Forumunda ("IBF-2023") açılış nitqi ilə çıxış edib.
Əsas müzakirə mövzusu "Etibarlı, təhlükəsiz və dayanıqlı bankçılıq" olan beynəlxalq forum "Azərbaycan Banklar Assosiasiyası" (ABA) İctimai Birliyinin “Mastercard” beynəlxalq kart təşkilatı ilə əməkdaşlığı çərçivəsində Azərbaycan Mərkəzi Bankı, eləcə də İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiyası Mərkəzinin dəstəyi ilə baş tutub.
Tədbir iki gün ərzində panellərə bölünərək "İmkanların azad olması: neobanklar və maliyyə ekosistemi", "Özünəxidmətin yeni sərhədi", "Maliyyə texnologiyaları və trendlər", "Ödənişlərin təkamülü: minimum təmasa doğru", "Əməliyyat səmərəliliyi üçün data və təhlil strategiyası", "Rəqəmsal maliyyə ekosistemində fırıldaqçılığın proaktiv formada qarşısının alınması imkanları", "ESG bankçılığı", "Cənub-Şərqi Avropa, Şərqi Avropa və Mərkəzi Asiyada pul köçürmələri" mövzularının müzakirəsi ilə davam edəcək.

Vusal Gasimli spoke at the opening of the VII International Banking Forum
Prof. Vusal Gasimli, The Executive Director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication made an opening speech at the VII International Banking Forum ("IBF-2023"), which began its work in Baku.
The international forum, the main topic of discussion of which is "Reliable, safe and sustainable banking", was held with the support of the Central Bank of Azerbaijan and the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication within the framework of the cooperation of the "Azerbaijan Banks Association" (ABA) with the international card organization "Mastercard".
The event was divided into panels over two days, "Unleashing the possibilities: neobanks and the financial ecosystem", "The new frontier of self-service", "Financial technologies and trends", "The evolution of payments: towards minimal contact", "Data and analytics strategy for operational efficiency", " Possibilities of proactive prevention of fraud in the digital financial ecosystem", "ESG banking", "Money transfers in Southeast Europe, Eastern Europe and Central Asia" will be discussed.