Vüsal Qasımlı təhsilini Harvard Universitetində davam etdirəcək
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı təhsilini Harvard Universitetinin Kennedi İdarəçilik Məktəbində “İqtisadi artımın idarə edilməsi” üzrə 10 həftəlik proqramda davam edəcək. Proqramda dünyada iqtisadi artım üzrə tanınmış professorlar Rikardo Hausmann və Matt Andryus kimi alimlər mühazirələr oxuyur.
Qeyd edək ki, Vüsal Qasımlı 2009-cu ildə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru və 2017-ci ildə iqtisad elmləri doktoru dissertasiyalarını müdafiə edib və 2013-cü dosent elmi adına layiq görülüb. Hazırda o, Prezident yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında professor (0,25 ştat) vəzifəsində çalışır.

Vusal Gasimli Will Continue His Education at Harvard University
Executive Director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication Vusal Gasimli will continue his education at the Kennedy Management School at Harvard University attending a 10-week program on Economic Growth Management. Such world-renowned professors on the economic growth as Ricardo Hausmann and Matt Andrews deliver lectures during the Program.
It should be mentioned that Vusal Gasimli defended his dissertation for Doctor of Philosophy in Economics in 2009 and Doctor of Economics in 2017 and was awarded the title of Associate Professor in 2013. He is currently a professor (0.25 part-time) at the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan.