Vüsal Qasımlı macar professoru qəbul edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) icraçı direktoru Vüsal Qasımlı Macarıstan Beynəlxalq Münasibətlər İnstitutunun professoru Laszlo Vazanı (László VASA) qəbul edib.
Görüşdə İİTKM-in icraçı direktoru Vüsal Qasımlı artıq ikinci belə görüşün keçirildiyini qeyd edib və yaranan əməkdaşlıq əlaqələrindən məmnunluğunu ifadə edib. Eyni zamanda Mərkəzin Türk Dünyası ilə bağlı həyata keçirdiyi çoxsahəli layihələr haqqında məlumat verib.
Vüsal Qasımlı İİTKM-in kordinatorluğu ilə dərcə hazırlanan “Türk Dövlətləri İqtisadiyyatı” kitabında həmmüəllif kimi iştirak etdiyinə və rüblük dərc olunan Türk İqtisadi İcmalının ərsəyə gəlməsində göstərdikləri dəstəyə görə minnətdarlığını ifadə edib.
Görüş zamanı həmçinin Türk Dünyasının geoiqtisadi xəritəsinin hazırlanmasına dair plan müzakirə edilib, birgə əməkdaşlıq sahələrindən danışılıb.

Vusal Gasimli, Executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, met with László VASA, professor of the Hungarian Institute of International Relations.
At the meeting, Vusal Gasimli, the executive director of CAERC, noted that the second such meeting was already held and expressed his satisfaction with the cooperation relations. At the same time, he gave information about the multi-field projects implemented by the Center related to the Turkic World.
Vusal Gasimli expressed his gratitude for his participation as a co-author in the book "Economy of Turkish States" prepared for publication under the coordination of CAERC and for their support in the creation of the quarterly Turkish Economic Review.
During the meeting, the plan for the preparation of the geo-economic map of the Turkic World was also discussed, and areas of joint cooperation were discussed.