Vüsal Qasımlı İİTKM-də istehsalat təcrübəsini başa vuran BMU tələbələri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) icraçı direktoru Vüsal Qasımlı İİTKM-də təcrübə müddətini başa vuran Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri ilə görüşüb. Görüş zamanı V.Qasımlı ölkəmizdə könüllü fəaliyyətinin əhəmiyyəti, dövlət və özəl qurumlarda könüllülük proqramlarının təşkili və bu ictimai fəaliyyətin səmərəli idarəetməyə verdiyi töhfələrdən danışıb. O, həmçinin ölkəmizin iqtisadiyyatının inkişafı istiqamətində görülən işlər, qəbul edilən Dövlət Proqramları ilə bağlı məlumat verib. V.Qasımlı hər bir iqtisadçının nümunə götürməli olduğu bir neçə müəllifin adını qeyd edərək, gəncləri geniş mütaliəyə səsləyib.
İİTKM-in məzun könüllüləri icraçı direktora özlərini təqdim edərək, təcrübə müddətində gördükləri işlər, öyrəndikləri elmi-praktiki biliklər və gələcək planları barəsində danışıblar.
Qeyd edək ki, yarandığı vaxtdan etibarən bu günə qədər İİTKM-də 500-dən artıq gənc könüllü fəaliyyəti keçib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2020-ci ili “Könüllü ili” elan etməsilə İİTKM-də “İslahat Könüllüləri” təşkilatı yaradılıb.

Vusal Gasimli Met with BEU Students Who Completed Their Internship in the CAERC
Executive Director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication of the Republic of Azerbaijan (CAERC) Vusal Gasimli met with the students of the Baku Engineering University (BEU) who completed their internship in the CAERC.
During the meeting, V.Gasimli spoke about the importance of volunteering in our country, the organization of volunteer programs in public and private institutions, and its contribution to the effective management of this volunteer activity. He also informed about the work done to develop the country's economy and the adopted state programs. Noting the names of several authors that every economist should learn from, V.Gasimli called on young people to read widely.
The volunteers, who had completed their internship program, introduced themselves to the Executive Director and spoke about the work done during the internship, scientific and practical knowledge they had learned, and plans for the future.
It should be mentioned that since its establishment, more than 500 young volunteers underwent the internship program in the CAERC. When President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev declared 2020 as the “Year of Volunteers”, the Reform Volunteers Organization was created in the CAERC.