Vüsal Qasımlı Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının nümayəndələri ilə görüşüb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) icraçı direktoru Vüsal Qasımlı Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (AYİB) nümayəndə heyəti ilə onlayn görüş keçirib.
AYİB-in Rəqabətqabiliyyətli idarəetmə və siyasi məsələlər üzrə baş müşaviri Kristin Heydon, beynəlxalq təşkilatın məsləhətçilər Lizaveta Traxalina və Nikola Liparinin də iştirak etdiyi görüş zamanı İİTKM-in icraçı direktoru Vüsal Qasımlı Azərbaycanda biznes və investitiya mühitinin yaxşılaşdırılması istiqamətində görülən işlər, əldə olunan nəaliyyətlər və islahatlar barədə məlumatlar verib. Eyni zamanda bu istiqamətdə növbəti 5 illik dövr üçün ölkənin inkişaf strategiyasında qəbul etdiyi hədəf indikatorları və icrasını təmin edən praktiki yanaşmaları qeyd edib.
Görüşdə Avropa İttifaqı və Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının birgə layihəsi olan “Ölkə üzrə investisiya mühitinin icmalı və fəaliyyət planları” sənədi müzakirə olunub. Hazırda Azərbaycan hökuməti ilə növbəti məsləhətləşmələr raundunda olan sənədin məqsədi biznes mühitinin təkmilləşdirilməsi üçün həyata keçirilə bilən islahatlar və potensial texniki yardım fəaliyyətləri üçün prioritet sahələrin müəyyən edilməsi olub.
İİTKM-in departament rəhbərləri Rəşad Hüseynov və Vüsalə Cəfərovanın da iştirak etdiyi onlayn görüşdə Vüsal Qasımlı beynəlxalq mütəxəssislərin suallarını da cavablandırıb.

Vusal Gasimli met with representatives of the European Bank for Reconstruction and Development
Vusal Gasimli, Executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, held an online meeting with the delegation of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
During the meeting, which was attended by Christine Heydon, EBRD's Chief Adviser on Competitiveness Management and Political Affairs, Lizaveta Trakhalina and Nikola Lipari, consultants of the international organization, Vusal Gasimli, Executive Director of CAERC, spoke about the work done in the direction of improving the business and investment environment in Azerbaijan, achievements and reforms. At the same time, in this direction, he noted the target indicators adopted in the country's development strategy for the next 5-year period and the practical approaches that ensure their implementation.
At the meeting, the joint project of the European Union and the European Bank for Reconstruction and Development "Overview of the investment environment and action plans for the country" document was discussed. The purpose of the document, which is currently in the next round of consultations with the government of Azerbaijan, was to identify priority areas for reforms and potential technical assistance activities to improve the business environment.
Vusal Gasimli also answered the questions of international experts at the online meeting, which was attended by the department heads of CAERC, Rashad Huseynov and Vusala Jafarova.