Universitetlərdə “StartUp School” layihəsinin təqdimatına başlanıb
Enterprise Azerbaijan portalının Amerika Birləşmiş Ştatlarının Nevada Universiteti ilə əməkdaşlığı çərçivəsində yaradılan “StartUp School” layihəsinin universitetlərdə təqdimatlarına start verilib. Bununla bağlı ilk görüş Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) keçirilib.
Enterprise Azerbaijan portalının rəhbəri Mətanət Musayeva Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin rektorunun İT və İnnovasiya üzrə müşaviri Rasim Abdullayevin, “Eazi Start” Startap və İnniovasiya Mərkəzinin koordinatoru Elviz İsmayılovun, mentorların, startapların və tələbələrin qatıldığı görüşdə “enterpriseazerbaijan.gov.az”-ın gördüyü işlər, gələcək fəaliyyət və rezidentlər haqqında ətraflı məlumat verib.
Daha sonra mentor Habil Əhmədov “Startapların inkişaf istiqamətləri” mövzusunda təlim keçib, layihə meneceri Nəzrin Əkbərova isə “StartUp School” haqqında tələbələrə geniş informasiya çatdırıb.

The presentation of the "StartUp School" project has begun in universities
Presentations of the "StartUp School" project, which was created within the framework of the cooperation of the Enterprise Azerbaijan portal with the University of Nevada, United States of America, in universities have started. The first meeting in this regard was held at the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASUI).
The head of the Enterprise Azerbaijan portal, Matanat Musayeva, IT and Innovation Advisor to the Rector of the Azerbaijan State Oil and Industry University, Rasim Abdullayev, Elviz Ismayilov, the coordinator of the "Eazi Start" Startup and Innovation Center, and mentors, startups and students, were seen by "enterpriseazerbaijan.gov.az" gave detailed information about works, future activities and residents.
Later, mentor Habil Ahmadov gave training on "Directions of development of startups", and project manager Nazrin Akbarova gave extensive information to students about "StartUp School".