“TEI Forum 2026” tədbirinin təşkili məqsədilə İİTKM-də görüş keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) “TEI Forum 2026” (Trade, Export & Innovation Forum) çərçivəsində əməkdaşlıq imkanlarının müzakirəsi məqsədilə görüş keçirilib.
Görüşdə İİTKM-in operatoru olduğu “Azexport” və “Enterprise Azerbaijan” portallarının nümayəndələri, qarşı tərəfdən isə “Founder Club” məşvərət heyətinin üzvləri, o cümlədən “Sign”, “BMG International” və “Bizcon” şirkətlərinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Görüş zamanı “TEI Forum 2026” tədbirinin təşkili və forum çərçivəsində ticarət, ixrac və innovasiya sahələrində əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub. Tərəflər forumun regional və beynəlxalq miqyasda biznes əlaqələrinin genişləndirilməsi, yerli sahibkarların ixrac imkanlarının artırılması və innovativ təşəbbüslərin təşviqi baxımından əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Müzakirələr nəticəsində birgə fəaliyyət və institusional əməkdaşlıq istiqamətində razılıq əldə olunub. Forumun məzmununun zənginləşdirilməsi, beynəlxalq biznes nümayəndələrinin cəlb edilməsi və real B2B əməkdaşlıqların qurulmasına xidmət edən mexanizmlərin formalaşdırılması əsas prioritetlər kimi müəyyən edilib.
“TEI Forum 2026” (Trade, Export & Innovation) region ölkələrindən sahibkarları, ixracatçıları, investorları və innovasiya ekosisteminin əsas oyunçularını bir araya gətirməyi hədəfləyən beynəlxalq biznes platforması kimi planlaşdırılır.

A meeting was held at the CAERC to discuss cooperation opportunities within the framework of the “TEI Forum 2026”
The meeting was attended by representatives of the “Azexport” and “Enterprise Azerbaijan” portals operated by CAERC, as well as members of the Advisory Board of the “Founder Club” and representatives of the companies “Sign,” “BMG International,” and “Bizcon.”
During the meeting, discussions focused on the organization of the “TEI Forum 2026” and potential areas of cooperation in trade, export, and innovation within the forum framework. The parties emphasized the forum’s importance in expanding regional and international business relations, increasing export opportunities for local entrepreneurs, and promoting innovative initiatives.
As a result of the discussions, an agreement was reached on joint activities and institutional cooperation. Enriching the forum’s content, attracting international business representatives, and establishing mechanisms that facilitate real B2B cooperation were identified as key priorities.
The “TEI Forum 2026” (Trade, Export & Innovation) is planned as an international business platform aimed at bringing together entrepreneurs, exporters, investors, and key stakeholders of the innovation ecosystem from countries across the region.