“Təhsil” üzrə Alt İşçi Qrupu 2027–2030-cu illər üzrə elm və təhsil hədəflərini müzakirə edib
Oktyabrın 13-də Elm və Təhsil Nazirliyində “Azərbaycan Respublikasının 2027–2030-cu illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın hazırlanması məqsədilə yaradılmış “Təhsil” üzrə Alt İşçi Qrupunun növbəti iclası keçirilib. Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin iştirakı ilə keçirilən iclasa aidiyyəti dövlət qurumlarının nümayəndələri də qatılıblar.
İclas çərçiv əsində 2027–2030-cu illərdə təhsil sahəsində həyata keçirilməsi planlaşdırılan islahatlar, strateji fəaliyyət istiqamətləri və Tədbirlər Planı ətraflı şəkildə müzakirə olunub.
Müzakirədə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktorunun müavini Ramil Hüseyn iştirak edib.
İclas zamanı sözügedən İşçi Qrupunun üzvləri tərəfindən müxtəlif istiqamətlər üzrə təkliflər təqdim olunub, mövcud problemlər və inkişaf perspektivləri ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

The Sub-Working Group on “Education” Discussed the Science and Education Goals for 2027–2030
On October 13, a meeting of the Sub-Working Group on “Education”, established for the preparation of the “Strategy for the Socio-Economic Development of the Republic of Azerbaijan for 2027–2030”, was held at the Ministry of Science and Education. The meeting was attended by the Minister of Science and Education Emin Amrullayev and representatives of relevant state institutions.
During the meeting, the planned reforms, strategic action directions, and the Action Plan to be implemented in the field of education for 2027–2030 were discussed in detail.
The Deputy Executive Director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), Ramil Huseyn, took part in the discussion.
During the meeting, members of the mentioned Working Group presented proposals in various directions, and a broad exchange of views was held on existing problems and development perspectives.