“Səhiyyə sistemi ”işçi qrupunun video-konfrans formatında növbəti iclası keçirilib
28 avqust 2026-cı il tarixində saat 15.00-da Azərbaycan Respublikasının Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının “Səhiyyə sistemi ”işçi qrupunun video-konfrans formatında növbəti iclası keçirilmişdir.
İclas zamanı Naxçıvan Muxtar Respublikasında səhiyyə sahəsində mövcud çətinliklərə toxunulmuş, İSİM tərəfindən hazırlanmış elektron resurslar barədə məlumatlar verilmişdir.
İclasda İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsinin əməkdaşı Sevinc Cabbarova tərəfindən İşçi qrupun 2026-cı ilin ilk 6 ayı üzrə fəaliyyətinin təhlili təqdim edilib. Təqdimat zamanı aidiyyəti qurumlar tərəfindən təqdim olunmuş hesabatların icra vəziyyəti nəzərdən keçirilib, görülmüş işlər və mövcud məsələlərə dair müvafiq fikir və təkliflər bildirilib.
Sonda İşçi qrupun sədri tərəfindən növbəti iclasın gündəliyinə daxil ediləcək məsələlərə dair müvafiq qeydlər səsləndirilib və İşçi qrupun katibinə qarşıdakı iclasın təşkili ilə bağlı tapşırıqlar verilib.

On August 28, 2026, at 15:00, the next meeting of the “Healthcare System” Working Group of the Commission on Business Environment and International Ratings of the Republic of Azerbaijan was held in videoconference format.
During the meeting, the existing challenges in the healthcare sector in the Nakhchivan Autonomous Republic were addressed, and information was provided on electronic resources developed by ISIM.
At the meeting, Sevinc Jabbarova, an employee of the Monitoring and Evaluation Department of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, presented an analysis of the Working Group’s activities for the first six months of 2026. During the presentation, the implementation status of the reports submitted by the relevant institutions was reviewed, and relevant views and proposals regarding the work carried out and outstanding issues were expressed.
At the end of the meeting, the Chair of the Working Group made relevant remarks concerning the issues to be included in the agenda of the next meeting and gave instructions to the Secretary of the Working Group regarding the organization of the upcoming meeting.