Qlobal İnnovasiya İndeksinin 2023-cü il üzrə Hesabatının müzakirəsi məqsədilə növbəti tematik iclas keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) Qlobal İnnovasiya İndeksində (Qİİ) Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin əsas icraçı olduğu alt-indikatorların müzakirə edilməsi məqsədilə iclas keçirilib.
İclasda Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın Katibliyi, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, İqtisadiyyat Nazirliyi, Əqli Mülkiyyət Agentliyi, Dövlət Statistika Komitəsi, İİTKM və digər dövlət qurumlarının məsul şəxsləri iştirak ediblər.
İclasda Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin məsul olduğu aidiyyəti alt-indikatorların Qİİ 2023-cü il Hesabatındakı mövqeyi, Hesabatın 2022-ci illə müqayisəli təhlili, göstəricilərin yaxşılaşdırılması istiqamətində görülmüş tədbirlər, eləcə də növbəti Hesabatda ölkənin mövqeyinin daha da irəliləməsi üçün atılacaq addımlar müzakirə olunub və müvafiq qərarlar qəbul edilib.

The next thematic meeting was held to discuss the Global Innovation Index Report for 2023
A meeting was held at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) to discuss the sub-indicators of the Global Innovation Index (GII) of which the Ministry of Digital Development and Transport is the main executive.
Commission on Business Environment and International Rankings, Ministry of Digital Development and Transport, Ministry of Economy, Intellectual Property Agency, State Statistics Committee, CAERC and other government institutions participated in the meeting.
At the meeting, the position of the relevant sub-indicators for which the Ministry of Digital Development and Transport is responsible in the GII 2023 Report, comparative analysis of the Report with 2022, measures taken to improve indicators, as well as steps to be taken to further advance the country's position in the next Report were discussed and relevant decisions have been made.
At the same time, the importance of continuous research of sub-indicators included in GII and their methodologies was emphasized.