Qənirə Paşayevanın könüllülərlə görüşü keçirilib
- Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) “İslahat Könüllüləri” Təşkilatının təşəbbüsü ilə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin Mədəniyyət komitəsinin sədri Qənirə Paşayevanın könüllülərlə “Azərbaycan mədəniyyətinin təbliğində gənclərin rolu” mövzusunda görüşü keçirilib. Onlayn formatda keçirilən görüşdə Qənirə Paşayeva əvvəlcə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizin mədəni sahəsində həyata keçirilən islahatlar, beynəlxalq səviyyəli qərarlar barədə könüllülərə məlumatlar verib. O, könüllü təşkilatlarının, eləcə də gənclərin ölkəmizin mədəniyyətinin təbliğindəki böyük rolundan danışıb. Bildirib ki, Azərbaycanın artıq bütün dünyada tanınan özünəməxsus mədəni dəyərləri və meyarları mövcuddur. Məhz bu səbəbdən gənclər öz innovativ fəaliyyətləri ilə mədəni irsimizi qorumaq və inkişaf etdirmək üçün ilk öncə tarixini gözəl bilməlidir.
Q.Paşayeva Azərbaycan Respublikasında 2021-ci ilin “Nizami Gəncəvi İli” elan edilməsi Sərəncamı haqqında da danışıb. Qeyd edib ki, Dahi Nizaminin xalqımızın mənəviyyatının ayrılmaz hissəsinə çevrilən parlaq irsi əsrlərdən bəri Şərqin misilsiz mədəni sərvətlər xəzinəsində özünəməxsus layiqli yerini qoruyub saxlayır. Azərbaycan gəncləri də Nizami ideyalarını yaşadaraq, ölkəmizin iqtisadi, sosial, təhsil eləcə də digər sahələrindəki inkişafına öz töhfələrini verməlidirlər.
İslahat Könüllüləri, ASAN Könüllüləri, Aqrar İnkişaf Könüllüləri, DOST könüllüləri, Könüllü gömrükçülər, BİR Könüllüləri və digər təşkilatların könüllüləri olmaqla, 100-dən artıq könüllünün iştirak etdiyi tədbirdə gənclər komitə sədri ilə mövzu ilə bağlı fikirlərini bölüşüb, ona suallar ünvanlayıblar.

Ganira Pashayeva Held Meeting with the Volunteers
Upon the initiative of the Reform Volunteers organization of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), there was organized a meeting of Chairman of Cultural Committee of the National Assembly (Milli Majlis) Ganira Pashayeva with the volunteers. The meeting was dedicated to the “Role of Youth in the Promotion of Azerbaijani Culture”. During the online meeting, Ganira Pashayeva first briefed the volunteers on the reforms implemented in the cultural sphere of our country under the leadership of President Ilham Aliyev and international decisions. She spoke about the big role of youth in the promotion of our country’s culture. She also said that Azerbaijan already has its cultural values and criteria recognized all over the world. That is why young people must first know their history in order to preserve and develop our cultural heritage through their innovative activities.
G.Pashayeva also spoke about declaring 2021 a Year of Nizami Ganjavi in Azerbaijan. She noted that the brilliant heritage of the great Nizami, which has become an integral part of the spirit of our people, has retained its worthy place in the unparalleled cultural treasures of the East for centuries. Azerbaijani youth should also keep Nizami's ideas alive and contribute to the development of our country in economic, social, educational and other spheres.
More than 100 volunteers representing Reform Volunteers, ASAN volunteers, Agrarian Development Volunteers, Customs Volunteers, BIR Volunteers and other volunteer organizations shared their opinions on the topic and asked questions.