Maliyyə bazarlarının inkişafı və kreditlərin əlçatanlığı işçi qrupunun hesabat xarakterli iclası keçirilib
Azranking.az portalı: Maliyyə bazarlarının inkişafı və kreditlərin əlçatanlığı işçi qrupunun hesabat xarakterli iclası keçirilib
Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın Maliyyə bazarlarının inkişafı və kreditlərin əlçatanlığı İşçi qrupunun hesabat xarakterli onlayn iclası keçirilib. İclasda İşçi qrupunun 2022-ci il üçün Fəaliyyət Planında yer alan tədbirlər üzrə görülən işlər barədə Mərkəzi Bank və İqtisadiyyat Nazirliyinin nümayəndələri tərəfindən məlumat verilib və müvafiq indikatorlar üzrə ölkənin mövqeyinin yaxşılaşdırılması istiqamətində İşçi qrupu çərçivəsində gələcək addımlar müzakirə edilib. İclasda Mərkəzi Bankın, Nazirlər Kabinetinin, İqtisadiyyat Nazirliyinin, Maliyyə Nazirliyinin, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, Dövlət Neft Fondunun, Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının, Azərbaycan Kredit Bürosunun, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyasının, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının, Azərbaycan Fond Bazarı İştirakçılarının Assosiasiyasının, Ekvita şirkətinin, “AzFinance İnvestisiya Şirkəti” QSC-nin və “Asiya İnkişaf Bankı”nın nümayəndələri iştirak edib.

The report meeting of the working group on the development of financial markets and credit availability was held
Azranking.az portal: The report meeting of the working group on the development of financial markets and credit availability was held.
The report-type online meeting of the Financial Markets Development and Credit Availability Working Group of the Commission on Business Environment and International Ratings was held. At the meeting, the representatives of the Central Bank and the Ministry of Economy informed about the actions taken in the Action Plan of the Working Group for 2022, and further steps were discussed within the Working Group in order to improve the country's position on relevant indicators. At the meeting, representatives of the Central Bank, Cabinet of Ministers, Ministry of Economy, Ministry of Finance, Ministry of Ecology and Natural Resources, Ministry of Digital Development and Transport, State Oil Fund, Azerbaijan Banks Association, Azerbaijan Credit Bureau, Azerbaijan Microfinance Association, Azerbaijan Insurers Association, Azerbaijan Stock Market Participants Association , representatives of Ekvita, "AzFinance Investment Company" CJSC and "Asian Development Bank" participated.