İsrail-Azərbaycan Ticarət və Sənaye Palatasının prezidenti EnterpriseAzerbaijan portalının qonağı olub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində qonaq olan İsrail-Azərbaycan Ticarət və Sənaye Palatasının prezidenti Aleks Kaplun və Palatanın əməliyyat meneceri Gülmiyyə Aşirova EnterpriseAzerbaijan portalının İnkubasiya və Akselerasiya akvariumunu ziyarət ediblər.
Görüşdə EnterpriseAzerbaijan.com portalının rəhbəri Mətanət Musayeva, Rəqəmsal Ticarət Qovşağının (DTH) portalının rəhbəri Məsumə Talıbova və “Alma Consalting”in rəhbəri Habil Əhmədov iştirak ediblər.
EnterpriseAzerbaijan portalının rəhbəri Mətanət Musayeva qonaqlara portalın yenilənən iş prinsiplərini izah edib, Azərbaycanda innovasiya və startap ekosisteminin müasir vəziyyəti və burda EnterpriseAzerbaijan.com portalının yeri və rolu haqqında məlumat verib, qonaqları akvariumun rezidentləri və startaplar ilə tanış edib.
İsrail-Azərbaycan Ticarət və Sənaye Palatasının prezidenti Aleks Kaplun mərkəzin rezidentləri olan “Alma consulting”, “Interno” və “Bonpini”, eyni zamanda mərkəzin sosial, ekoloji, texnoloji və kreativ layihələri olan “Ecoprint”, “Yoldash”, “Recycled Art”, “GreenBomb”, “Biobot”, “Entor”, “Designyourself” və “Plasket” ilə tanış olub, onların təqdimatlarını dinləyib, beynəlxalq səviyyədə yarışlarda iştirakları və qələbələri ilə maraqlanıb, gələcək inkişafları üçün lazım olan tövsiyələr verib.
İsrailli qonaq Azərbaycan və İsrail startap ekosistemləri arasında gələcək əməkdaşlığın inkişafı üçün maraqlı olduğunu söyləyib. Tərəflər arasında “StratUp School” layihəsi, “İqtisadi artım-İnovasiya və startaplar” adlı dərsliyin yazılması və İnkubasiya Mərkəzinin inkişaf perspektivləri müzakirə olunub.

The President of Israel-Azerbaijan Chamber of Commerce and Industry was a guest of EnterpriseAzerbaijan portal
Alex Kaplun, president of the Israel-Azerbaijan Chamber of Commerce and Industry, and Gulmiya Ashirova, the operations manager of chamber, visited the Incubation and Acceleration aquarium of the EnterpriseAzerbaijan portal, visiting the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.
Matanat Musayeva, the head of the EnterpriseAzerbaijan.com portal, Masuma Talibova, the head of the Digital Trade Hub portal, and Habil Ahmadov, the head of the "Alma Consulting", took part in the meeting.
Matanat Musayeva, the head of the EnterpriseAzerbaijan portal, explained to the guests the updated working principles of the portal, informed them about the current state of the innovation and startup ecosystem in Azerbaijan and the place and role of the EnterpriseAzerbaijan.com portal here, introduced the guests to the residents of the aquarium and startups.
The president of the Israel-Azerbaijan Chamber of Commerce and Industry, Alex Kaplun, is the center's residents "Alma Consulting", "Interno" and "Bonpini", as well as the center's social, ecological, technological and creative projects "Ecoprint", "Yoldash", "Recycled Art", He got acquainted with "GreenBomb", "Biobot", "Entor", "Designyourself" and "Plasket", listened to their presentations, was interested in their participation and victories in competitions at the international level, and gave necessary recommendations for their future development.
The Israeli guest said that he is interested in the development of future cooperation between Azerbaijani and Israeli startup ecosystems. The parties discussed the "StratUp School" project, the writing of the textbook "Economic Growth-Innovation and Startups" and the development prospects of the Incubation Center.