İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin departament rəhbəri Ayaz Museyibov “Zəfər yolunun davamı: Qarabağda yeni iqtisadiyyat quruculuğu” mövzusunda keçirilən konfransda çıxış edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Strateji planlaşdırma və inkişaf departamentinin rəhbəri Ayaz Museyibov Bakı Ali Neft Məktəbində keçirilən “Zəfər yolunun davamı: Qarabağda yeni iqtisadiyyat quruculuğu” mövzusunda konfransda çıxış edib.
Ayaz Museyibov Qarabağ və Şərqi Zəngəzurun iqtisadi potensialı, Ağıllı şəhər və kənd layihəsi, Azərbaycanın strateji inkişaf kontekstində regionda realizasiya edilən mega infrastruktur layihələri və gələcək istiqamətləri, BMT-nin Dayanıqlı şəhərlər və icmalar məqsədi üzrə məlumatlar vermiş və xüsusi təqdimat edib.
Yekunda Ayaz Museyibov iştirakçıları maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Qeyd edək ki, konfransda Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, Azərbaycan Auditorlar Palatasının sədri Vahid Novruzov, Yeni Azərbaycan Partiyasının Veteranlar Şurasının sədri Arif Rəhimzadə, universitetə yüksək balla daxil olan tələbələr və digər rəsmi şəxslər iştirak edib.

Ayaz Museyibov, Head of Department at Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, spoke at a conference on "Continuation of the Victory Road: Building a New Economy in Karabakh"
Head of Strategic Planning and Development Department at Center for Analysis of Economic Reforms and Communication Ayaz Museyibov spoke at a conference on "Continuation of the Victory Road: Building a New Economy in Karabakh" held in Baku Higher Oil School.
Ayaz Museyibov provided detailed information and special presentation on the economic potential of Karabakh and East Zangazur, Smart city and village project, mega infrastructure projects and future directions implemented in the context of Azerbaijan's strategic development, UN’s Sustainable Cities and Communities.
At the end, Ayaz Museyibov answered the questions of the participants.
The conference was attended by the Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov, Chairman of Chamber of Auditors of Azerbaijan Vahid Novruzov, Chairman of the Veterans Council of New Azerbaijan Party Arif Rahimzade, enrolled students with highest marks and other officials.