İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində tələbələr “Creative Spark” layihəsi ilə tanış olublar
6 yanvar tarixində İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində tələbələr “Creative Spark” layihəsi ilə tanış olublar.
2018-ci ildə British Council tərəfindən yaradılan bu proqram minlərlə tələbə, məzun və sahibkarlara innovativ biznes ideyaları ilə yenilik gətirir, həmçinin gənclərin yaradıcı iqtisadiyyatda rolunu artırır.
Layihənin ölkə üzrə meneceri Elnur Əliyev tələbələrə proqramın komponentləri , “Big idea” video təqdimat müsabiqəsi, tərəfdaş universitetlərin tələbələri üçün yaratdığı imkanlar və layihənin uğur hekayələri haqqında ətraflı məlumat verib.
Görüşdə keçiriləcək silsilə tədbirlərə dair müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, “Creative Spark” Proqramı İİTKM və NewCastle Universiteti ilə birgə Britaniya Şurasının dəstəyi ilə icra olunur.

Students familiarized themselves with the Creative Spark project at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication
On January 6, students familiarized themselves with the Creative Spark project at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.
Launched by the British Council in 2018, the program offers innovative business ideas to thousands of students, alumni and entrepreneurs, with contribution to the role of youth in the creative economy.
Elnur Aliyev, the country manager of the project, informed the students about the components of the program, the "Big idea" video presentation competition, the opportunities created for students by partner universities and the success stories of the project.
The meeting continued with discussions on a series of events to be organized in the future.
It is worth noting that the Creative Spark Program is implemented by CAERC jointly with NewCastle University with the support of the British Council.