İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində ağır sənaye və maşınqayırma, kommunal xidmətlər, loqistika və ticarət müzakirə olundu
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində “Milli iqtisadiyyat və iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə strateji yol xəritəsinin başlıca istiqamətləri” üzrə işçi müzakirələri keçirilmişdir. İşçi qrupunun müzakirələri ağır sənaye və maşınqayırma, kommunal xidmətlər, loqistika və ticarət mövzularını əhatə etmişdir. Müzakirələrə rəhbərlik Azərbaycan Respublikası Prezidentinin İqtisadi islahatlar üzrə köməkçisi və İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Müşahidə Şurasının sədri Natiq Əmirov tərəfindən edilmişdir.
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində keçirilən işçi müzakirələrində mövzuya müvafiq olaraq dövlət qurumlarının, o cümlədən İqtisadiyyat Nazirliyi, Energetika Nazirliyi, Vergilər Nazirliyi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarəti Limanının nümayəndələri, həmçinin müstəqil ekspertlər iştirak etmişdir.
“Milli iqtisadiyyat və iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə strateji yol xəritəsinin başlıca istiqamətləri” sənədinin ilkin layihələri üzrə müvafiq şəxslərə tapşırıqlar verilmişdir.

Heavy industry and machinery, utilities, logistics and trade sectors were discussed at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication
Discussions of the working group were held at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication devoted to “the Main Directions of the National economy and Strategic Roadmap across Key Sectors of the Economy”. The discussions covered heavy industry and machinery, utilities, logistics and trade sectors. The discussions were lead by Natig Amirov Assistant of the President of Azerbaijan Republic on Economic Reforms and chairman of the Supervisory Board of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.
Representatives from relevant government authorities, as well as the Ministry of Economy, Ministry of Energy, Tax Ministry, Ministry of Ecology and Natural Resources, New Baku International Sea Trade Port, including also independent experts attended the discussions of the working group held at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.
Proper instructions were given to relevant persons following the draft versions of the document called “the Main Directions of the National economy and Strategic Roadmap across Key Sectors of the Economy”