2021-ci ilin noyabr ayından etibarən İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) tərəfindən “İqtisadi İslahatlar” elmi-analitik jurnalının nəşrinə başlanılıb. Jurnalın ilk sayında “Xammal ixrac edən ölkələrdə real effektiv məzənnənin tarazlığı: Azərbaycan təcrübəsi”, “Pandemiya şəraitində qeyri neft-qaz ixracı: mövcud vəziyyətin təhlili”, “Monitorinq və qiymətləndirmənin dövlət idarəçiliyinin təkmilləşdirilməsində rolu”, “Bank sektorunda strateji inkişaf trendləri”, “Müasir iqtisadi inkişafda hökumətin rəqəmsal transformasiyasının rolu”, “Rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafı: Azərbaycanda rəqəmsal iqtisadiyyatın cari vəziyyəti və gələcək perspektivlər”, “Korporativ idarəetmədə əməliyyatarın idarə olunması”, “Azərbaycan və Türkiyə arasında iqtisadi əməkdaşlığın yeni mərhələsi”, “Dövlət Nəzarəti İnformasiya Sistemi: İdarəçilik islahatlarına rəqəmsal dəstək” və "Azərbaycanda tətbiq edilən özünüməşğulluq proqramının sosial-iqtisadi inkişafda rolu" kimi aktual mövzuları əhatə edən elmi-analitik məqalələr verilib.
“İqtisadi İslahatlar” jurnalının müntəzəm olaraq nəşr edilməsi planlaşdırılır. Jurnalda əsasən Azərbaycan, rus və ingilis dillərində iqtisadiyyata aid məqalələr dərc ediləcəkdir.
Məlumat üçün qeyd edək ki, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin məqsədi ölkənin dayanıqlı iqtisadi inkişafının təmin edilməsi istiqamətində makro və mikroiqtisadi səviyyədə təhlil və tədqiqatlar aparmaqla, analitik məlumatlar əsasında iqtisadi islahatların həyata keçirilməsi üçün təkliflər, habelə orta və uzun müddətli dövr üçün proqnozlar hazırlamaqdan, dövlət orqanlarını və qurumlarını həmin proqnozlarla təmin etməkdən, həmçinin iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində Azərbaycan Respublikasının nailiyyətlərinin təbliğini təşkil etməkdən ibarətdir. Məhz İİTKM nizamnaməsinə uyğun olaraq ölkədə həyata keçirilən islahat tədbirləri ilə bağlı ictimaiyyəti məlumatlandırır, elmi-analitik jurnal, bülleten buraxır, internet səhifəsi yaradır, kitablar, məqalələr və digər materiallar nəşr edir. “İqtisadi islahatlar” jurnalı da İİTKM qarşısına qoyulan məqsədlərə uyğun olaraq hazırlanıb.

The first issue of the scientific-analytical journal "Economic Reforms" has been published
Starting from November 2021, the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) started publishing the scientific-analytical journal "Economic Reforms". In the first issue of the journal, scientific-analytical articles covering hot topics such as "Real effective Exchange rate parity in raw material exporting countries: Practice of Azerbaijan " , "Non-oil and gas exports in a pandemic: analysis of the current situation", "The role of monitoring and evaluation in improving public administration", "Strategic development trends in the banking sector", The role of government’s digital transformation in modern economic development ”, Development of digital economy: current state and future prospects of digital economy in Azerbaijan ”,“ Operations management in corporate governance ”, “ New stage of economic cooperation between Azerbaijan and Turkey “, ,“ State Control Information System: Digital support for management reforms” and "The role of the self-employment program in socio-economic development in Azerbaijan" have been published.
It is planned to publish the "Economic Reforms" journal regularly. The journal will mostly cover articles on the economy in Azerbaijani,Russian and English.
Objectives of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication is to develop proposals for realization of economic reforms based on analytical data by conducting analyses and researches on macro - and micro - economic levels directed to ensuring sustainable economic development of the country, as well as prepare mid – and long-term forecasts, provide government authorities and agencies with the same and organize promotion of the achievements made by the Republic of Azerbaijan in various sectors of the economy. CAERC, in accordance to its charter, informs the public about the reform measures implemented in the country, publishes scientific-analytical journals, bulletins, creates a website, publishes books, articles and other materials. The"Economic Reforms" journal has also been prepared in accordance with the objectives of CAERC.