İİTKM “Microsoft”un imkanlarından istifadə etməklə fəaliyyətini onlayn qurub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) “Microsoft Azerbaijan”la əməkdaşlıq çərçivəsində “#evdəqal” layihəsinin qaydalarına əməl etmək üçün məsafədən iş rejimini təmin edir. Belə ki, “Microsoft Azerbaijan” şirkəti İİTKM əməkdaşları üçün tam pulsuz və öhdəliksiz 180 günlük Office 365 E1 paketini xüsusi lisenziya ilə təqdim edir. Cari təklif COVID-19 virusunun yayılması ilə əlaqədar olaraq Microsoft şirkəti tərəfindən rəsmi olaraq təmin edilir və əməkdaşların evdən işləməsi üçün (WFH – Work From Home) nəzərdə tutulub.
İİTKM-in İnformasiya Texnologiyaları mütəxəssisi Elgün Xəlilzadə bildirir ki, Office 365 E1 paketinə - tam online Office 365 paketi (korporativ poçt, hər istifadəçi üçün 1TB bulud saxlancı, birgə və məsafədən əməkdaşlıq etmək üçün Microsoft Teams aləti, Word Online, Excel Online, PowerPoint Online və.s ) daxildir. Məhz Microsoft Teams aləti əməkdaşların komanda şəklində işləmələri üçün (video müzakirələr, konfranslar və.s) daha geniş imkanlar yaradır. Onun sözlərinə görə, İİTKM-nin əməkdaşları sistemdən internet bağlantısı olan istənilən məkandan və ixtiyari qurğudan kollektiv iş imkanı əldə edəcəklər.
“Microsoft Azerbaijan”-nın baş meneceri Qaçay Mirzəyev bildirib ki, İİTKM innovativ layihələrin tətbiqində qabaqcıl qurumlarındandır və “Microsoft Azərbaycan” İİTKM ilə əməkdaşlıqdan məmnundur. Bundan əlavə o qeyd edib ki, Azərbaycanda sosial izolyasiya tədbirlərinə qeyd-şərtsiz əməl etmək, evdə qalaraq, əmək fəaliyyətini davam etdirmək üçün bu müvafiq texnoloji həldən faydalanmaq məqsədə uyğundur.
Qeyd edək ki, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi “Microsoft Azerbaijan”la imzalanan ikitərəfli əməkdaşlığa dair memarandum çərçivəsində bir neçə innovativ layihələrə imza atıb. İİTKM-in operatoru oldugu Azexport portalı Microsoft-un Azure platformasından istifadə edir.

The Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) is implementing a remote work model to comply with the rules of the “#stayhome” initiative in collaboration with Microsoft Azerbaijan. Under this partnership, Microsoft Azerbaijan provides CAERC employees with a fully free, no-obligation 180-day Office 365 E1 package under a special license. This offer is officially supported by Microsoft in response to the COVID-19 outbreak and is designed to enable employees to work from home (WFH – Work From Home).
CAERC’s IT specialist, Elgun Khalilzade, explains that the Office 365 E1 package includes a fully online Office 365 suite (corporate email, 1TB cloud storage per user, Microsoft Teams for collaborative and remote work, Word Online, Excel Online, PowerPoint Online, etc.). In particular, Microsoft Teams offers extensive capabilities for teamwork, including video discussions and conferences. According to Khalilzade, CAERC employees will be able to collaborate collectively from any location with an internet connection and using any device.
Qaçay Mirzayev, General Manager of Microsoft Azerbaijan, stated that CAERC is one of the leading institutions in implementing innovative projects, and Microsoft Azerbaijan is pleased to collaborate with them. He added that in Azerbaijan, adhering strictly to social distancing measures and continuing professional activities from home is best supported by this technological solution.
It is worth noting that under the bilateral memorandum of cooperation signed with Microsoft Azerbaijan, CAERC has launched several innovative projects. The Azexport portal, operated by CAERC, uses Microsoft’s Azure platform.