İİTKM “İslam ölkələrinin iqtisadi potensialı” kitabının yazılması üçün müəllifləri əməkdaşlığa dəvət edir
Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) “İslam ölkələrinin iqtisadi potensialı” kitabının yazılmasında iştirak etmək istəyən təcrübəli və bu sahəyə bələd müəlliflər axtarışındadır.
Kitabın hazırlanmasında məqsəd islam dövlətlərin iqtisadi mənzərəsi, çağırışları və imkanları haqqında ətraflı məlumat verməkdir.
Seçiləcək müəlliflər qarşısında qoyulan əsas tələb mövzuların islam ölkələrinə təsir edən iqtisadi siyasət və ticarət əlaqələri, investisiya mühiti, maliyyə sistemləri və sosial-iqtisadi amillərini geniş əhatə etməsi, lakin bununla məhdudlaşmamasıdır.
Bu məsələdə maraqlı olan müəlliflər iqtisadiyyat, beynəlxalq münasibətlər və ya əlaqəli sahələrdə böyük təcrübəyə malik olmalıdırlar. Seçim zamanı namizədlərin bu sahələrdə, xüsusən də islam ölkələrinə dair tədqiqat və nəşrlərinin olmasına üstünlük veriləcək.
Metodologiya, zaman qrafiki və təqdimetmə qaydaları üçün linkə keçid edə bilərsiniz: https://shorturl.at/uYnWd.
Təkliflər 10 iyun 2024-cü il tarixinə qədər təqdim edilməlidir. Təfərrüatlı plan, nümunə fəsil və müəllifin tərcümeyi-halı daxil olmaqla, yekun sənədlərin qəbulu 30 iyun 2024-cü il tarixinə qədərdir. Yazıların göndəriləcəyi ünvan: vusala.jafarova@ereforms.gov.az.
Qeyd: Kitabın ingilis dilində hazırlanması nəzərdə tutulub.
Qiymətləndirmə və seçim:
Namizədlər onların qeyd edilən sahə üzrə peşəkar fəaliyyəti, təklif olunan metodologiyanın məqsədəuyğunluğu və təqdim edilən materialların İslam ölkələrinin iqtisadi mənzərəsini yarada bilməsi meyarları əsasında qiymətləndiriləcək. Seçim komitəsi 15 iyun 2024-cü il tarixinədək seçilmiş müəllifi elan edəcək.

CAERC invites authors to cooperate in writing the book "Economic potential of Islamic countries"
Center for Analysis of Economic Reforms and Communication of the Republic of Azerbaijan is pleased to announce a Call for Proposals from experienced and knowledgeable authors to write a comprehensive book titled "Economic potential of Islamic countries".
The purpose of preparing the book is to provide detailed information about the economic landscape, challenges and opportunities of Islamic states.
The selected author will be expected to cover a wide range of topics, including but not limited to economic policies, trade relations, investment climates, financial systems, and socio-economic factors influencing the OIC countries. The book should present a balanced and thorough analysis, considering the unique cultural, political, and historical contexts of the member states and contribute to a better understanding of the economic complexities within the OIC.
Interested authors should have a strong background in economics, international relations, or related fields. A proven track record of research and publication in these areas, particularly with a focus on the OIC countries, will be highly advantageous.
For Methodology, Timeline and Submission Guidelines please refer to the Call for Proposal link: https://shorturl.at/uYnWd.
Proposals should be submitted by June 10, 2024 and final chapter by June 30, 2024, including a detailed outline, a sample chapter, and the author's curriculum vitae. Submissions should be sent to vusala.jafarova@ereforms.gov.az;
Evaluation and Selection:
Proposals will be evaluated based on the author's expertise, the feasibility of the proposed methodology, and the potential contribution of the book to the understanding of the economic dynamics within the OIC countries. The selection committee will announce the chosen author by June 15, 2024.