İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsinin müdir müavini İlqar Babayev Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilmiş Dünya Türk Biznes Şurasının (DTBŞ) 10-cu Qurultayında iştirak edib. Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın da qatıldığı tədbirə dünyanın müxtəlif ölkələrindən türk iş adamları, türk diasporunun nümayəndələri, dövlət və hökumət rəsmiləri, qeyri-hökumət təşkilatlarının rəhbər şəxsləri dəvət olunublar.
İ.Babayev Qurultay çərçivəsində keçirilmiş panel müzakirələrində, B2B görüşlərdə iştirak edərək, gələcək əməkdaşlıq məsələləri və birgə reallaşdırıla biləcək layihələr ətrafında fikir mübadiləsi aparıb.

Ilgar Babayev, deputy director of the Monitoring and Evaluation Department of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, participated in the 10th Congress of the World Turkish Business Council (WTBC) held in Istanbul, Turkey. Turkish businessmen from different countries, representatives of the Turkish diaspora, state and government officials, heads of non-governmental organizations were invited to the event, which was attended by the President of Turkey, Recep Tayyip Erdogan.
I.Babayev participated in panel discussions and B2B meetings held within the framework of the Congress, and exchanged ideas on future cooperation issues and projects that can be realized jointly.