İİTKM-in innovativ layihələri ilə “SEPTEM.Tech” şirkəti arasında əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Azexport” portalı, Rəqəmsal Ticarət Qovşağı (DTH) və “SEPTEM.Tech” şirkətinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə “SEPTEM.Tech” şirkətinin icraçı direktoru Eldar Babalıyev fəaliyyət istiqamətləri, xidmətləri və mövcud startapları haqqında məlumat verib. Daha sonra "Liber.Money FinTech" layihəsinin həmtəsisçisi Arsen Kazibekov qeyri-rezidentlər üçün yaradılmış innovativ startap haqqında təqdimat edib. O bildirib ki, layihə qeyri-rezidentlərə məsafədən bank hesabının açılması və maliyyənin idarə olunmasında dəstək olur.
“Azexport” portalının rəhbəri Ayxan Qədəşov qeyri-rezidentlərə bir pəncərə sistemi vasitəsi ilə rəqəmsal həllərin təklif olunmasının mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirib. O, kağızsız ticarətin inkişafı məqsədilə DTH-də təqdim olunan rəqəmsal həllər haqqında məlumat verib. Bu istiqamətdə Rəqəmsal Ticarət Qovşağı ilə qarşılıqlı əlaqələrin və potensial əməkdaşlığın qurulması müzakirə olunub.

The directions of cooperation between innovative projects of CAERC and "SEPTEM.Tech" company were discussed
A meeting took place between representatives of the "Azexport" portal, the Digital Trade Hub (DTH), and the "SEPTEM.Tech" company.
During the meeting, Eldar Babaliyev, the executive director of "SEPTEM.Tech," provided information about the company's activities, services, and existing startups. Following this, Arsen Kazibekov, the co-founder of the "Liber.Money FinTech" project, presented an innovative startup designed for non-residents. He explained that the project facilitates remote bank account opening and financial management for non-residents.
Aykhan Gadashov, the head of the "Azexport" portal, emphasized the importance of offering digital solutions to non-residents through a one-stop system. He shared information about the digital solutions provided by DTH to promote paperless trade. During the discussion, the establishment of mutual relations and potential cooperation with the Digital Trade Hub were explored.