İİTKM-in icraçı direktoru Vüsal Qasımlı "Qlobal Həllər Sammiti"ndə iştirak edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı "Qlobal Həllər Sammiti"ndə iştirak edib.
Yüksək səviyyəli dövlət rəsmilərini, beynəlxalq akademik və tədqiqatçıları, QHT rəhbərlərini və icraçı direktorları bir araya gətirən Qlobal Həllər Sammitinin məqsədi ümumi mənafe üçün daha yaxşı qlobal idarəetmə imkanlarının müzakirə olunmasıdır.
Sammitdə Avropa Komissiyasının icraçı vitse-prezidenti Frans Timmermans, OECD-nin baş katibi Mathias Korman, Almaniya kansleri Olaf Şolz, Almaniyanın İqtisadiyyat və İqlim üzrə federal naziri Robert Habek, Almaniyanın İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf üzrə federal naziri Svenya Şulz, Think20 İndoneziyanın aparıcı həmsədri Bambanq Brodjoneqoro, PwC-nin qlobal sədri Bob Moritz və Qlobal Həllər Təşəbbüsünün prezidenti Dennis Y. Snover çıxış edib.

Vusal Gasimli, Executive Director of CAERC, attended the "Global Solutions Summit"
Executive Director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication Vusal Gasimli attended the Global Solutions Summit.
The Global Solutions Summit, which brings together senior government officials, international academics and researchers, NGO leaders and CEOs, aims to discuss better global governance opportunities for the common good.
Vice-President of the European Commission Frans Timmermans, OECD Secretary General Mathias Cormann, Chancellor of Germany Olaf Scholz, Federal Minister of Germany for Economic Affairs and Climate Action Robert Habeck, Federal Minister of Germany for Economic Cooperation and Development Svenja Schulze, Think20 Indonesia's Leading Co-Chair Bambang Brodjonegoro, Global Chairman of PwC Bob Moritz, President of the Global Solutions Initiative Dennis J. Snower delivered speeches at the summit.