İİTKM-in departament rəhbəri “Milli Qiymətləndirmə Potensialları” konfransında iştirak edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Layihələr departamentinin rəhbəri Vüsalə Cəfərova Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının (BMTİP) və Qlobal Qiymətləndirmə Təşəbbüsünün təşkilatçılığı ilə İtaliyanın Turin şəhərində keçirilən qlobal “Milli Qiymətləndirmə Potensialları” konfransında (NEC 2022) iştirak edib.
Davamlı inkişaf üçün dayanıqlı “Milli Qiymətləndirmə Sistemləri” mövzusu ilə keçirilən konfransın məqsədi faktlara əsaslanan qiymətləndirməni dəstəkləmək, davamlı və effektiv monitorinq və qiymətləndirmə sistemlərinin yaradılması sahəsində bilik və təcrübə mübadiləsini həyata keçirmək olub. Tədbir 3 sessiya üzrə keçirilib: milli qiymətləndirmə sistemləri, insanlar, proseslər və sistemlər, davamlı inkişaf və yeni dünya üçün metodoloji yeniliklər.
“Milli Qiymətləndirmə Bacarıqları” konfransı seriyası hər iki ildən bir BMTİP-in dəstəyi ilə keçirilir və dünyanın 200-dən artıq ölkəsindən qiymətləndirməni birbaşa həyata keçirən milli qurumlardan olan hökumət rəsmiləri, vətəndaş cəmiyyəti təşkilatları, qiymətləndirmə assosiasiyaları və qlobal qiymətləndirmə qurumları arasında təcrübə mübadiləsi və öyrənmə platforması kimi nəzərdə tutulub

The head of department of CAERC participated in the "National Assessment Potentials" conference
Vusala Jafarova, head of the Projects Department of the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms, participated in the global "National Assessment Potentials" conference (NEC 2022) organized by the United Nations Development Program (UNDP) and the Global Assessment Initiative in Turin, Italy.
The purpose of the conference held under the theme of sustainable "National Evaluation Systems" for sustainable development was to support evidence-based evaluation, exchange knowledge and experience in the field of creating sustainable and effective monitoring and evaluation systems. The event was held in 3 sessions: national assessment systems, people, processes and systems, sustainable development and methodological innovations for the new world.
The National Evaluation Capacities conference series is supported by UNDP every two years and is a platform for exchange of experiences and learning between government officials, civil society organizations, evaluation associations and global evaluation institutions from national institutions directly implementing evaluation from more than 200 countries around the world. as intended